Į rudenį - be ligų ir depresijos

Į rudenį - be ligų ir depresijos

Staigūs oro temperatūros pokyčiai provokuoja arterinio kraujo spaudimo "šokinėjimą", o saulės šviesos sumažėjimas sukelia depresiją. Kad galėtume mėgautis auksiniu rudeniu, turime savo organizmui padėti susidoroti su pereinamuoju laikotarpiu. Kaip? 10 auksinių taisyklių.

[BANERIS]

1. Naudokitės kontrastiniu dušu.

Dieną pradėkite ir baikite kontrastiniu dušu. Šito reikia, kad kraujagysles mažiau spazmuotų ir jos būtų nepramušama siena mikrobams. Vandens temperatūros kontrastą didinkite palaipsniui.

2. Valgykite saldžiai.

Pereinamuoju laikotarpiu nieku gyvu neatsisakykite saldumynų, tačiau smaguriaukite ne pyragėlius, o medų ir džiovintus vaisius.

Medus turtingas gliukozės, kuri reikalinga mūsų širdies raumeniui pastiprinti (pereinamuoju laikotarpiu širdis dirba griežtesniu režimu), be to, plečia kraujagysles (peršalimo profilaktika). Medus - natūralus antiseptikas ir imuninės sistemos stimuliatorius.

Džiovinti abrikosai ir figos - kalio šaltinis, o būtent šis mineralas rūpinasi širdies ir kraujagyslių sistemos veikla. Be to, kalio druskos padeda atsikosėti sergant bronchitu ir laringitu.

Razinos turtingos magnio, kuris ramina mūsų nervų sistemą.Beje, būtent tuo pasižymi korvalolis ir validolis: jie apramina nervų sistemą - sykiu ir širdį.

3. Vakščiokite, šokite, plaukiokite...

Kai žmogus juda, streso hormonai susireguliuoja. Ir tada, kai organizmui tenka jais pasinaudoti - esant oro permainoms, - jis streso hormonų išskiria tik tiek, kiek reikia.

4. Mėgaukitės arbūzais ir melionais.

Kaip jie gali padėti išgyventi sezonų kaitą?

Pirmiausia, juose yra daug pektinų, kurie nelyg šluota iššluoja iš žarnyno šiukšles. Tai puiki disbakteriozės, vadinasi - ir peršalimo, profilaktika.

Žmogaus imunitetas yra priklausomas nuo žarnyno būklės. Kai tik pažeidžiama žarnyno mikroflora, imuninės ląstelės pradeda blogiau atlikti apsaugos funkciją.

Melionai taip pat turtingi medžiagų, padedančių gaminti serotoniną - laimės hormoną, o jis mums labai reikalingas, kad nesusirgtume rudenine depresija.

Arbūzas turi magnio, kuris varo šlapimą, o tai reiškia, kad mažina spaudimą, kuris, esant orų permainoms, dažniausiai pašoka į viršų.

5. Nepersivalgykite.

Nedidinkite krūvio kepenims, kurios ir taip triūsia gamindamos gynybinę imuniteto medžiagą - antikūnus, interferonus ir kt. Tiesą sakant, pereinamuoju sezono laikotarpiu reikėtų prisilaikyti dietos - t. y. subalansuoti mitybą. Valgykite 4-5 kartus per dieną. Porcija turi tilpti į delną.

Sumažinkite druskos vartojimą: ji sulaiko vandenį organizmo audiniuose, o tai gali išprovokuoti aukštą kraujo spaudimą.

Nieku gyvu neatsisakykite baltyminio maisto - mėsos ir žuvies: baltymai reikalingi imunitetui.

6. Atsisakykite stimuliatorių.

Ypač tai aktualu keičiantis sezonui. Organizmas - savireguliacinė sistema. Kai vartojame stimuliatorius - kavą, arbatą, alkoholį, nikotiną, - įaudriname nervų sistemą ir trukdome jai dirbti normaliu režimu.

Stimuliuojamuosius gėrimus verčiau pakeiskite žolelių nuovirais ir sultiniais. Pavyzdžiui, avižų. Užpilkite 1 stiklinę daigintų avižų 1 litru verdančio vandens ir virkite, kol pasidarys kaip kisielius. Tada įpilkite tiek pat pieno ir vėl užvirinkite. Atvėsus ištirpinkite 3 šaukštus medaus. Gerkite šį viralą šiltą po 1 stiklinę 2 - 3 kartus per dieną. 

7. Išsimiegokite.

Nervų sistemos poilsis - esminė sąlyga, kad ji galėtų adaptuotis prie sezono permainų. Gulkitės kuo anksčiau. Iki vidurnakčio viena valanda poilsio yra verta dviejų.

8. Skystinkite kraują.

Dėl temperatūros pokyčių organizmas išskiria streso hormonus, kurie tirština kraują, o tai gali paskatinti trombų susidarymą. Šie savo ruožtu gali sukelti infarktą  ir insultą. Todėl jeigu jus kamuoja širdies ir kraujagyslių negalavimai, orų permainų metu jums būtina vartoti kraują skystinančių priemonių. Puikiai šią užduotį atlieka pomidorų sultys ir spanguolių morsas.

Spanguolių gėrimą pasigaminkite patys. Nuplaukite uogas, sutrinkite su cukrumi ir užpilkite šiek tiek atvėsusio virinto vandens. 

9. Sekite savo kraujo spaudimą.

Vyresniems nei 40 metų amžiaus žmonėms šis ritualas turėtų tapti kasdienybe. Palaikykite skaičius ties 140/90 ir žemesnius.

10. Palepinkite save kaip vaiką.

Sieloje visi mes esame vaikai. Kai negauname "žaisliuko" - pradedame verkti. Skirtumas tik toks, kad vaikystėje mūsų sielvartas buvo girdimas ir matomas, o dabar verkiame be garso, sieloje.

Suaugę negauname iš gyvenimo daugybės "žaislų", todėl mus apima depresija. Taigi turime dažniau pasirūpinti resursais - "dirbtiniu būdu" kaupti pozityviąją energiją.

Vieniems galbūt jėgų suteiks geras filmas, kitiems - nuoširdus pokalbis su artimu draugu, dar kitiems - apsipirkimas parduotuvėje...

Pasitikime auksinį rudenį sveiki!

Parengė Liana Ambarcumian

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder