Lapkritis - lauko darbų užbaigtuvės

Lapkritis - lauko darbų užbaigtuvės

Sausais lapais, eglišakėmis pridenkite našlaites, saulutes, katilėlius, neužmirštuoles, gvazdikus. Vienadienes pamulčiuokite užpylę 5 cm durpių ar komposto.

Rožes apdengti patariama, kai temperatūra nukrenta maždaug iki -5 laipsn. C., prieš tai nupurškus vario sulfato arba 3-5 proc. geležies sulfato tirpalu. Rožės geriau žiemoja, jei nuskinami visi lapai. Geriausia dengiamoji medžiaga - eglišakės, tinka durpės ir spygliuočių pjuvenos (lapuočių netinka). Parko rožės nedengiamos.

Raganių stiebus galima palikti iki 30-35 cm aukščio arba nenukirptus sukloti ant šiferio lakšto ir apdengti. Jei augalai stipriai pritvirtinti prie atramų, juos iki 1,5 m apsukite šiaudais.

Nepamirškite patręšti raudmino. Raudonžiedžiai raudminai tręšiami ir rudenį, ir žiemą. Tai daroma kartą per mėnesį, bet trąšų imama perpus mažiau nei vasarą.

Durnaropes ir fuksijas rudens pabaigoje įneškite į patalpą nugenėtas. Šios gėlės geriausiai peržiemoja 4-12 laipsn. C temperatūroje, šviesioje patalpoje, nes kai kurios jų žydi ir žiemą.

Rudenį pasodintos etiopinės kalijos pradeda auginti naujus lapus, bet oro temperatūra turi būti neaukšta - 15-18 laipsn. C. Didesnė stabdo žiedų augimą. Lapkričio-kovo mėnesiais kalijos sparčiai auga ir žydi. Temperatūros svyravimai dieną ir naktį dar labiau skatina žiedų vystymąsi, bet patalpoje turi būti vėsu ir šviesu.

Žydinčias azalijas, didžiažiedes begonijas, lapinius kaktusus, kalankes laikykite gerai apšviestame kambaryje. Formuojantis žiedams ar per žydėjimą negalima keisti vazonų vietos, apšvietimo krypties.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder