Lubinas - vertinga žalioji trąša
Lubinai išties vertinga trąša, ypač daržovėms, augančioms priesmėlio ir smėlio dirvoje. Duoda beveik tokį patį efektą, kaip ir tręšimas mėšlu. Šis ankštinis augalas įsisavina azotą iš atmosferos, o šaknų sistema sugeba pasiimti fosforą ir kitas naudingąsias medžiagas iš sunkiai pasiekiamų dirvožemio sluoksnių. Tokiomis pat savybėmis pasižymi ir kiti ankštiniai augalai, pavyzdžiui, barkūnas.
Tręšimui paruošiama žalia masė iš jaunų lubinų. Tokiu būdu tręšiami augalai užaugina dukart didesnį derlių.
Taukės galia
Patyrę daržovių augintojai niekuomet nesibaimina dėl pomidorų daigų kokybės. Ne vienas jų paliudytų, kad ne itin pavykę daigai, kai kada net pašalę, kuo puikiausiai atsigauna vos porą kartų paliejus peržydėjusių taukių ištrauka.
Labai naudinga laistyti ir žydinčius pomidorus. Nužydėjusią taukę reikia nuskinti, porą dienų palaikyti, tada susmulkinti, užpilti šaltu vandeniu, o po poros dienelių galima skiesti ir laistyti pomidorus.
Populiarioji dilgėlė
Dilgėlių trąšos aprūpina augalus papildomu azotu. Tai gana plačiai naudojama organinė trąša.
1 kg šviežių dilgėlių lapų užpilama 10 l vandens. Reikėtų bent savaitę parauginti, laistant praskiesti. Pilti ant dirvos aplink pomidorus. Tręšti reikėtų kas dvi savaites. Sakoma, kad dilgėlėmis tręštų pomidorų vaisiai užauga stambūs, gražūs, netrūkinėja.
Rašyti komentarą