Tarptautinė rašytojų diena: 4 išmanūs patarimai jiems

Tarptautinė rašytojų diena: 4 išmanūs patarimai jiems

Šiandien, kovo 3-ąją, minima Tarptautinė rašytojų diena. Šia proga technologijų ekspertai dalijasi išmaniais patarimais, praversiančiais autoriams, mokslininkams, studentams ir kiekvienam, kasdien rašančiam.

Jūsų dėmesiui – 4 išmanūs Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, patarimai, padėsiantys rašyti greičiau ir efektyviau.

1. Vienas ekranas – daug puslapių

Mokslinių straipsnių, apžvalgų ar knygų rašymas dažnai reiškia daug juodraščių, šaltinių ir pakeitimų. Tam, kad didelės apimties tekstų rašymas būtų sklandesnis ir paprastesnis, į pagalbą verta pasitelkti vartotojų puikiai vertinamą tekstų apdorojimo ir tvarkymo programą „Scrivener“.

Čia rasite patogius tekstų redagavimo įrankius, naudingas užrašų ir nuorodų skiltis, galimybę vienu metu ekrane redaguoti ir jungti arba skaidyti skirtinguose puslapiuose esantį tekstą. Be to, išmanioji programėlė į joje sukurtą turinį leidžia patogiai įterpti įvairių kitų formatų tekstus bei nuotraukas, grafikus ar lenteles.

„Scrivener“ („iOS“): https://apps.apple.com/us/app/scrivener/id972387337

2. Lietuviška klaviatūra

Nusibodo internete rašyti be taisyklingų lietuviškų raidžių, tačiau išmaniajame esančia klaviatūra nepatogu naudotis? Tuomet išbandykite vieną iš specialių klaviatūros aplikacijų, kurios leis greitai ir patogiai rašyti lietuviškai tiek telefone, tiek planšetėje.

Viena tokių – aplikacija „Ačiū“, kuri jūsų išmaniojo klaviatūrą papildys 4 lygių viršutine eilute su lietuviškomis raidėmis, skaitmenimis, dažniausiai naudojamais emoji ir frazėmis. Beje, naudodami taisyklingą lietuvių kalbą, iš šios programėlės gausite apdovanojimus. Be to, joje galima atlikti ir rašymo lietuviškai greičio testą, kurio rezultatus galėsite palyginti su kitų vartotojų.

Lietuviška klaviatūra „Ačiū“ („iOS“): https://apps.apple.com/lt/app/lietuvi%C5%A1ka-klaviat%C5%ABra-a%C4%8Di%C5%AB/id1374553018

3. Daugiau jokių trikdžių

Rašymui itin tinka išradėjo Tomo Edisono mintis, kad genialumą sudaro tik 1 proc. įkvėpimo ir 99 proc. darbo. Tačiau efektyviam rašymui svarbu ne tik skirti laiko, bet ir gebėti susikaupti bei atsiriboti nuo pašalinių dirgiklių – tam buvo sukurta išmanioji aplikacija „iA Writer“.

Ši programėlė sukuria harmoningą aplinką rašymui, kurioje dėmesio neblaško jokios teksto formatavimo, šrifto ar ryškinimų parinktys. Be to, joje veikia susikaupimo, dienos ir nakties režimai, padedantys susitelkti tik ties tą akimirką rašomu žodžiu, sakiniu ar pastraipa.

„iA Writer“ („iOS“): https://apps.apple.com/us/app/ia-writer/id775737172

„iA Writer“ („Android“): https://play.google.com/store/apps/details?id=net.ia.iawriter

4. Tomo Hankso rašymo mašinėlė

Tuo tarpu norintiems nusikelti į senus laikus ir pajusti išskirtinę rašymo patirtį, verta išbandyti žymaus amerikiečių aktoriaus ir spausdinimo mašinėlių kolekcininko Tomo Hankso sukurtą aplikaciją „Hanx Writer“.

Ši programėlė leidžia išmėginti rašymą senąja spausdinimo mašinėle tiesiog telefone ar kompiuteryje: renkant tekstą girdėti spausdinimo klavišų garsą, su kiekviena nauja eilute matyti pasirodant vis daugiau popieriaus lapo, o suklydus – negalėti ištrinti teksto. Ši programėlė gali būti ne tik pramoga, bet ir puiki repeticija kiekvienam, planuojančiam įsigyti senovinę spausdinimo mašinėlę ir ketinančiam ja naudotis.

„Hanx Writer“ („iOS“): https://apps.apple.com/au/app/hanx-writer/id868326899

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder