Veidrodis - nuostabus dalykas. Ko gero, nė viena interjero detalė neturi tiek naudingų funkcijų. Be pagrindinės savo paskirties, veidrodis gali pakeisti jūsų namus: paslėpti trūkumus, pabrėžti pranašumus, papildyti šviesos srautą ir netgi pakelti nuotaiką.
Plečiame erdvę
Siauras prieškambaris, nejaukus kambarys ar žemos lubos tikrai ne kliūtis turėti jaukiausius namus pasaulyje. Truputis fantazijos - ir jūsų būstas nušvis.
Vizualiai patalpas padės padidinti tinkamai išdėstytos veidrodinės plokštės arba net visą sieną dengiantis veidrodis. Atminkite, kad vertikalūs veidrodžiai suteikia kambariui aukščio, horizontalūs - pločio. Taip nesunkiai ir paprastai padidinsite mažo kambario erdvę arba vizualiai paplatinsite siaurą koridorių - o tai įprastiniuose butuose nėra retenybė.
ORIGINALUS veidrodis pagyvina namų interjerą ir suteikia prabangos pojūtį.
Slepiame trūkumus
Net idealiai (iš pirmo žvilgsnio) suplanuotame būste galima rasti trūkumų. Dažnai iškyla klausimas, kaip paslėpti laikančiąsias būsto konstrukcijas (kolonas, sijas), esančias itin netinkamose tam vietose. Padenkite šių elementų paviršių veidrodžiais arba paverskite veidrodinėmis nišomis, ir jie tiesiog "ištirps" interjere.
Galima naudoti tiek tradicinio pavidalo veidrodžius, tiek ir sendintus ar neįprastos apdailos. Ypač efektingai atrodo sendinto (antikvarinio) efekto veidrodžiai, turintys net keletą atspalvių. Be abejo, jie brangesni už tradicinį veidrodį, bet interjerui suteikia prabangos.
Veidrodinės kompozicijos
Širdžiai mielų fotografijų kompozicijos - įprasta namų dekoro dalis. Jos iškabintos ant sienų, puikuojasi ant lentynų ir židinių. Tačiau pabandyti sukurti kažką panašaus galima ir iš veidrodžių.
Keleto įvairių formų veidrodėlių kompozicija suteiks erdvei elegancijos. Kurdami tokią kompoziciją nepamirškite, kad būtinas jungiamasis ryšys - pavyzdžiui, rėmelių spalva ar išskirtinė apdaila.
Tokie dizaino sprendimai pasirenkami apipavidalinant miegamojo sritį galvūgalyje, svetainėje ar prieškambary. Veidrodžiai atspindi objektus priekyje, todėl jums reikia gerai pagalvoti apie tai, kas būtent tai bus - baldai, dekoro elementai ar apšvietimas.
Jei namuose yra laiptai, drąsiai galite veidrodžiais dekoruoti ir sieną palei juos - turėsite jungiamąjį pirmo ir antro aukšto dekoro elementą.
Lango imitacija
Tinkamoje vietoje veidrodį pakabinus ant sienų, jam atspindint langą, atsiranda papildomas šviesos šaltinis. Trūkstant apšvietimo, veidrodis kabinamas ir taip, kad atspindėtų lempos šviesą. Pavyzdžiui, sieninis šviestuvas, kitaip dar vadinamas bra, papildomas veidrodžiu, ir gaunamas dvigubo šviestuvo efektas.
Veidrodiniai baldai
Veidrodis interjere gali būti naudojamas ne tik kaip atskiras elementas, bet ir baldų pavidalu. Galite paieškoti tokių baldų parduotuvėje arba patys papildomai dekoruoti jau turimus. Tai dar vienas puikus būdas, kai norima suteikti interjerui lengvumo ir nušviesti dekoruojamą plotą tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.
Veidrodinio paviršiaus baldas vizualiai neužima erdvės - tarsi pranyksta aplinkoje. Spinta su veidrodinėmis durimis siaurame prieškambaryje - vienas populiariausių ir paprasčiausių sprendimų.
Tai įdomu...
I mūsų eros amžiuje Romoje buvo pagaminti pirmieji veidrodžiai iš stiklo. Kol dar nebuvo išrastas stiklas, Egipte veidrodžius atstodavo gaminiai iš įvairaus metalo: vario, bronzos, sidabro ir kt.
Pirmieji veidrodžiai ir dideli stiklo lakštai buvo neįsivaizduojamos vertės: vienas veidrodis kainavo tiek pat, kiek vidutinio dydžio dvaras.
XIII ir XIV amžiuje veidrodžių gamybos pagrindiniai centrai buvo Niurnbergas (Vokietija) ir Venecija (Italija) - šie miestai garsėjo itin aukštos kokybės gaminiais.
1835 metais atrastas būdas, kaip stiklo paviršių padengti sidabro sluoksniu. Šis atradimas buvo šiuolaikinės veidrodžių gamybos pagrindas.
Rašyti komentarą