Rauginti kopūstai namie: du nesudėtingi receptai

Rauginti kopūstai namie: du nesudėtingi receptai

Rauginti kopūstai yra viena tų daržovių, kurią įtraukus į maisto racioną, kiekvienas galime praturtinti kasdienę mitybą. Pagrindinis klausimas – kaip pasigaminti raugintus kopūstus patiems?

Anot Vilmos Juodkazienės, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės, visi gerai žino, kad Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vaisių ir daržovių vartoti ne mažiau kaip 5 kartus per dieną, o vienam asmeniui jų suvalgyti reikėtų bent 400 g. Daržovių rekomenduojama suvalgyti daugiau nei vaisių, tačiau tiek suaugusieji, tiek vaikai jų suvartoja mažiau nei turėtų.

„Viena iš gudrybių, kuri gali padėti suvalgyti daugiau daržovių, yra ruošti jas skirtingais būdais. Pavyzdžiui, vasarą daugelis mūsų įpratome valgyti šviežias sezonines daržoves, tuo tarpu rudenį į savo kasdienę mitybą galite įtraukti raugintas ar marinuotas daržoves. Taip sugriausite monotoniją ir savo racioną praturtinsite daržovėmis“, – pranešime žiniasklaidai sako V. Juodkazienė.

Pasak maisto ekspertės, rauginti galima įvairias daržoves. Mums labiausiai įprasta rauginti agurkus ir kopūstus. V. Juodkazienė teigia, kad rauginti kopūstus dabar yra labai palankus metas, nes jų dabar paprasta rasti parduotuvėje.

Visgi dalis iš mūsų raugintų kopūstų privengia dėl paprastos priežasties – juos pasigaminti patiems, regis, reikia išugdytų įgūdžių virtuvėje. Visgi V. Juodkazienė šį įsitikinimą paneigia – jiems paruošti nereikia skirti daug laiko, o vėliau mėgautis, valgant vienus ar kartu su kitais patiekalais, galime tiek rudenį, tiek žiemą.

V. Juodkazienė siūlo išbandyti 2 raugintų kopūstų receptus, kurie, anot jos, užkariaus daugelio širdis.

Tradicinis raugintų kopūstų receptas

Jums reikės:

5 kilogramų kopūstų;

500 g morkų;

100 g druskos.

Paruošimas

Nuėmus gūžių viršutinius lapus išpjaukite kopūsto kotus. Kopūstus plonai supjaustykite, o morkas sutarkuokite su tarka. Tarpusavyje sumaišykite kopūstus, morkas ir druską. Į indą dėkite 15-20 cm storio sluoksnį paruoštų kopūstų. Gerai suspauskite, šiek tiek patraiškykite, kad rūgstant lengviau atsirastų sultys. Vėl dėkite sluoksnį kopūstų, paspauskite ir taip darykite tol, kol sudėsite viską. Visgi indo neužpildykite iki jo viršaus, nes rūgdami kopūstai kiek pakyla. Kopūstams leiskite pastovėti, kad atsirastų sulčių. Uždėkite ant indo viršaus medinę lentelę ir paslėkite sunkesniu daiktu. Visi kopūstai turėtų būti apsemti sultimis. Indą uždenkite dangčiu. Rekomenduojama pirmąsias dienas kopūstus laikyti šiltesnėje patalpoje. Paviršiuje pasirodžius putoms kopūstus galite nešti į vėsesnę vietą. Rauginkite kopūstus tol, kol jų rūgštumas atitiks Jūsų skonį. Sudėję į stiklainius laikykite vėsioje patalpoje.

Rauginti kopūstai su spanguolėmis

1 vnt. mažo kopūsto;

4 vnt. morkų;

1 v. š. druskos;

Gazuoto vandens pagal poreikį;

Šiek tiek kmynų;

Šiek tiek spanguolių

Paruošimas

Supjaustykite kopūstus, morkas sutarkuokite su tarka. Sumaišykite tarpusavyje ir sluoksniuokite į stiklainį, vis pagrūsdami šaukštu. Įberkite druską ir užpilkite gazuotu vandeniu. Stiklainį įdėkite į gilesnį indą, nes rūgstant skystis veršis lauk. Po 3 parų kopūstai bus tinkami valgymui, todėl juos perpilkite į puodą ir įmaišykite kmynų bei spanguolių. Gautą masę sudėkite į stiklainius, uždenkite dangteliais ir laikykite vėsioje patalpoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder