Aleksandro Pogrebnojaus variacijos stiliaus tema

Aleksandro Pogrebnojaus variacijos stiliaus tema

Charizmatiškasis Lietuvos dizaineris ir poezijos knygos autorius Aleksandras Pogrebnojus pasidalijo subtiliomis užuominomis apie stilių, gyvenimo būdą ir savo laisvalaikio pomėgius. Taip pat apie tai, ko reikia "Eurovizijos" dainų konkurso dalyviams, siekiantiems patekti į išsvajotąjį geriausių Europos dainų finalininkų dešimtuką.

Kas svarbiausia per šį rudens-žiemos sezoną norint atrodyti stilingai ir išskirtinai?

Man atrodo, kad svarbiausia nieko nekopijuoti - nei kitų, nei savęs.

"Eurovizijos" atrankos pusfinalyje viena iš grupių pasirodė su skolintais drabužiais, ir tai akivaizdžiai buvo matyti: ant kelnių priekyje kabančios etiketės labiau negu dainavimas ar šou pasirodymas atkreipė komisijos ir žiūrovų dėmesį. Kaip jūs asmeniškai tai vertinate? Ką patartumėte atlikėjams?

Ta kompanija viską padarė labai nesėkmingai ir neišmintingai.

Scenoje vis labiau įsigali lengvas, laisvas stilius, bet ar jis tikrai yra toks universalus ir tinka scenai? Koks sceninis įvaizdis, jūsų nuomone, labiausiai tinka "Eurovizijos" dainų konkurso scenai?

Duokite man atlikėją, turintį charizmą ir gerą dainą, ir viskas bus gerai. Jam bus garantuota vieta pirmajame dešimtuke.

Kokie akcentai, detalės svarbiausios norint susikurti nepriekaištingą įvaizdį? Ar visada atlikėjams pavyksta suderinti pasirodymo ir aprangos stilius, o gal kaip tik eklektika yra šio laikotarpio skiriamasis ženklas?

Eklektika tėra tik pasiteisinimas, kai nieko įdomaus nesukuriama.

Kokie scenos atlikėjai gali būti pavyzdžiu, ką įvardytumėte kaip atlikėją, turintį savitą, nepriekaištingą stilių?

Alina Orlova. Jai visai nesvarbu, ką ji dėvi ar kas ją rengia.

Jeigu reikėtų apibūdinti lietuvio įvaizdį Europos, pasaulio kontekste, ar lietuviai galėtų būti lengvai identifikuojami, kaip prancūzai su savo beretėmis, Rytų tautos, atpažįstamos iš kailinės kepurės? Ar lietuvių, o gal baltų tautos turi nacionalinį aprangos elementą?

Nenoriu nieko įžeisti.

Kokios tendencijos - Rytų ar Vakarų - artimesnės lietuviams?

Aišku, kad Rytų, o Vakarų tendencijos artimos naujai šiuolaikinių dvidešimtmečių kartai. Jai jau daro įtaką Vakarų Europa ir visada toji įtaka bus.

Koks yra Vilniaus, kaip Europos miesto, įvaizdis, stilius? Kuo jis ypatingas?

Man jis patinka ir jame gyvenu, todėl nenoriu užsiimti savianalize. Manau, Vilniaus dydis yra pats geriausias. Šis miestas nei per didelis, nei per mažas. Po trisdešimties minučių išvažiavęs iš jo gali su meškere prie ežero sėdėti, o rudenį ties Gedimino pilimi neršia lašišos. Jeigu jos iš Atlanto vandenyno čia atplaukia, vadinasi, šita vieta šio to verta.

Kur savo drabužius, aksesuarus įsigyjate jūs?

Visur.

Kokia erdvė yra tinkamiausia kūrybai?

Nida.

Kuo domitės? Kokios muzikos klausote? Kokią knygą skaitote šiuo metu?

Mano mėgstami rašytojai yra Kurtas Vonegutas (Kurt Vonnegut), Fiodoras Dostojevskis, Antonas Čechovas. O šiandien klausiausi BIX grupės muzikos.

Kaip atrodytų jūsų tobulas savaitgalis? Ką veiktumėte, su kuo ir kaip praleistumėte laiką?

Su Monika ir Mykoliuku šiandien kepu pyragą (žmona Monika ir sūnus - aut. past.).

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder