"Julia Janus" - progresyvus stilius be dydžio ribų

"Julia Janus" - progresyvus stilius be dydžio ribų

Miesto klajoklio dvasia, intelektualios struktūros, žmogaus judesio tyrinėjimai, prisiminimai - visa tai juntama jau penkioliktoje dizainerės Julijos Janus kolekcijoje "Timeless" ("Amžina". - liet.).

Originalių, itin stilingų, asimetriškų formų ir gamta alsuojančių drabužių, batų bei papuošalų lengvai gali rasti ir klaipėdiečiai atsinaujinusiame "Julia Janus" butike, prekybos centre "Akropolis". Apie pokyčius, naują kolekciją, išskirtinę dydžių įvairovę - pokalbis su dizainere.

Jūs viena iš nedaugelio drabužių dizainerių Lietuvoje, kuriančių ne tik standartinio formų, bet ir didesnių dydžių drabužius nešiojantiems žmonėms. Kodėl priėmėte tokį nepopuliarų sprendimą?

Turbūt pagrindinė paskata, kodėl prieš aštuonerius metus nusprendžiau kurti prekės ženklą "Julia Janus", buvo susierzinimas, jog absoliuti dauguma mados prekės ženklų kuria tik standartinio dydžio drabužius. Vidutinis manekenės amžius yra 16 metų, ir kai ji demonstruoja rūbą, skirtą subrendusiems žmonėms, man yra nesuprantama. Mano nuomone, tokiu būdu mados industrija parduoda baimę pasenti ar papilnėti ir tai pažeidžia suaugusio žmogaus savivertę, klaidina, kuria neįmanomos iliuzijos poreikį. Taigi, kai dauguma prekės ženklų pateikia tik tris dydžius, mes nusprendėme pateikti kur kas platesnę jų skalę: moteriškus rūbus mes gaminame devynių dydžių, vyriškus - šešių.

Neseniai Klaipėdos prekybos centre "Akropolyje" duris atvėrė atsinaujinęs "Julia Janus" butikas naujoje vietoje - iš Rusų alėjos persikėlėte į Žydų. Kas paskatino pokyčiams?

Naujos patalpos ir lokacija padeda geriau atskleisti mūsų kaip stipriausio Lietuvos nepriklausomo dizainerio prekės ženklo įvaizdį ir koncepciją. Mūsų butikų konceptas primena stilizuotą virtuvę, kurios viduryje stovi kruopščiai padengtas stalas. Tik induose mes pateikiame ne maistą, o papuošalus (juokiasi. - Autor. past.).

Virtuvės idėją mados parduotuvei pasirinkau todėl, kad mes, gyvendami šiuose kraštuose, dėl atšiauraus klimato daug laiko praleidžiame viduje, savo virtuvėse. Ten dalinamės su savais ne tik maistu, bet ir planais, svajonėmis. Taip gimė konceptualios parduotuvės idėja, kur, šalia mados, kuriame ir parduodame rankų darbo indų kolekciją, žvakes, stalo įrankius.

Kuo įdomi nauja "Julia Janus" pavasario ir vasaros kolekcija "Timeless"?

Kurdami šią kolekciją mąstėme, jog laikas yra prabanga, tad bandėme jį kaip nors užfiksuoti ar įamžinti. Pavyzdžiui, šios kolekcijos suknelės yra margintos susiliejusiais "stop" kadrais iš filmavimo juostos, o ant vyriškų marškinėlių puikuojasi laiptų be pabaigos nuotrauka. Kituose printuose vaizduojamas kelias. Dar vienas įdomus elementas - ilgi kutai, primenantys vėjo taršomus plaukus.

Svarbu, manau, yra tai, kad kiekvienoje kolekcijoje greta naudojame tekstilės inovacijas ir natūralius audinius: liną, šilką, medvilnę. Mes galvojame apie suaugusio žmogaus, norinčio atrodyti originaliai, poreikius ir pagarbą kūno linijoms. Mūsų misija - progresyvus stilius be dydžio ribų.

Kurdami naują kolekciją, sykiu kuriame ir batus, rankines, papuošalus ir kitus aksesuarus. Mano pagrindinis tikslas - pateikti vientisą, išbaigtą stilių.

Beje, išties įdomūs rankų darbo papuošalai, kuriuos kūrėme kartu su porceliano dizainere Solveiga Gutaute. Iš juodojo porceliano mes kuriame bėgančius lašus - pakabukus ir auskarus. O, bendradarbiaujant su jauna juvelyre Roberta Vrubliauskaite kūrėme industrinio tipo juodus ir vario spalvos papuošalus.

Iš kur kyla idėjos, įkvėpimas?

Įkvėpimo labiausiai semiuosi iš gamtos. Galbūt todėl mano kūryboje tiek daug asimetrijos. Man labai įdomi mūsų šalies gamta, kuri yra gana tamsi: žalsvai mėlynas vanduo, juoda žemė, rūkai, lietus. Tai formuoja ir mūsų charakterį. Ir tas mūsų niūrumas, intravertiškumas man atrodo savotiškai žavus ir patrauklus...

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder