Juozas Statkevičius: "Geriau vieną kartą pamatyti"

Juozas Statkevičius: "Geriau vieną kartą pamatyti"

"Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti", - stebėti 2011 metų pavasario - vasaros aukštosios mados kolekcijos pristatymo viliojo Juozas Statkevičius. "Nuvykti į Paryžių galbūt neturėsite progos ar galimybių. Ten patekti sunku", - teigė dizaineris. Tad spalio 28 dieną į "Pramogų areną" sostinėje rinkosi ir kviestiniai svečiai, ir plačioji visuomenė. Beveik visi bilietai į šį renginį buvo išpirkti.

Klaipėdiečių atsiliepimai

Jurga Lago, dizainerė:

"Apie Juozą Statkevičių galiu kalbėti tik gerai arba nieko. Aš jį labai gerbiu. Ir man visai nesvarbu, kad jis kartais pernelyg giriasi ar yra arogantiškas.

Ką galėčiau pasakyti apie renginio organizaciją? Na, būkim "biedni", bet teisingi. Tobulai suorganizuoti tokio masto renginį jam ne itin pavyko. Tačiau tai buvo pirmasis jo surengtas grandiozinis šou. Todėl nenuostabu, kad šis pirmas blynas prisvilo. Man nuoširdžiai gaila J.Statkevičiaus, kad jam taip nutiko. Nervinomės, kai reikėjo minioje stumdytis, kol atsidarė sektorių durys į didžiąją salę. Pykome, kad reikėjo grūstis, kol pavyko išeiti. Tačiau įspūdingas reginys, įstabi estetika, darbų kokybė viską atpirko. Nesu linkusi kritikuoti, nes pati žinau, kaip viską yra sunku padaryti. Rėmėjų ieškojimai, organizaciniai darbai užima apie 90 procentų laiko. Ir tai negerai. Kūrėjas turi kurti.

Tendencijas diktuojančių grandiozinių kolekcijų pristatymams mūsų dizaineriai stokoja ir galimybių, ir lėšų, o gal ir talento. Lietuva turi tokį garsų vardą kaip Statkevičius. Kodėl valstybė investuoja tik į gamintojus, žemės ūkį? Juk geras dizainas irgi produktas. Juozą reikia mylėti, gerbti ir dotuoti valstybiniu lygmeniu, tuomet nebus ir organizacinių nesklandumų."

Giedrė Jaronytė, dizainerė:

"J. Statkevičius yra vienintelis Lietuvos dizaineris, kuris pristatė savo kolekcijas Paryžiuje. Jam teko garbė sukurti drabužius karališkiems asmenims. Tai neabejotinai aukšti pasiekimai.

Jis pasikvietė ne tik garsiausius mūsų šalies modelius, bet ir pasaulinio garso žvaigždes. Jis turėjo galimybę papuošti savo modelius išskirtiniais pagal specialius užsakymus sukurtais šveicarų kompanijų "Balkis", "ArtyA", "Dewitt" papuošalais iš briliantų ir laikrodžiais. Visos manekenės avėjo garsiaisiais "Jimmy Choo" batais. Ką jau kalbėti apie kolekcijos preciziškumą, vientisumą, originalius aksesuarus, natūralias ir prabangias medžiagas. Kuris Lietuvos dizaineris gali tai sau leisti?"

Raimundas Petreikis, dizaineris:

"Kolekcija gausi, kokybiška, nenuobodi, įvairiaspalvė. Dizaineris liko ištikimas griežtiems siluetams, elegancijai, tamsesnėms spalvoms - jos jau tapo J. Statkevičiaus vizitine kortele. Smagu buvo įvertinti ir vyrišką kolekcijos dalį. Smulkios detalės, kruopščiai parinkti audinių deriniai, šukuosenos, rankinės, - viskas derėjo ir paliko puikų įspūdį. Neabejotinas profesionalumas. Vienintelis dalykas, pagadinęs šventinę nuotaiką, - tai renginio pradžios vėlavimas. Pusantros valandos laukimo - gal kiek per daug net J. Statkevičiui..."

Alma Dūdienė, brangakmenių ekspertė:

"Kuo man patinka Juozas? Man nepaprastai džiugu, kad jis mato moterį. Ir mato ją tik apšviestą rampų šviesų, vilkinčią karalienės darbužiais. Tai didelis talentas.

Ko pasigedau? Dėmesio žiūrovui. Ant bilietų buvo užrašyta, jog žiūrovai bus įleidžiami nuo 19 val., o į didžiąją salę įėjome tik 21 valandą. Ir salėje laukėme dar 40 minučių, kol prasidės šou. Mačiau, kaip kiti žmonės susinervinę išvažiavo namo. Nesu buvusi kolekcijų pristatymuose užsienyje, todėl nežinau, ar tokia yra toji "kūrėjo laukimo norma". Manau, Juozui reikėjo pasirūpinti savo publika, kuo nors ją užimti. Pavyzdžiui, leisti dar kartą pasižiūrėti nuostabių jo sukurtų teatrinių kostiumų ar pasiklausyti muzikos. Laukti kūrėjo galima ir oriai, pagarbiai."


Nesklandumai

Preciziškumu garsėjančio dizainerio mados šou, deja, neapsiėjo be organizacinių keblumų: publika ilgiau nei pusvalandį stumdėsi sausakimšame koridoriuje. Į didžiąją salę žiūrovai buvo įleisti tik 20.45, o į renginį žmonės rinkosi jau 19 val. (renginio pradžia buvo numatyta 20 val.) Taigi pasipuošusios ponios neturėjo galimybių nei akis į kitus paganyti, nei savęs parodyti. Tiek grietinėlė, tiek kuklesni visuomenės nariai grūdosi vienalytėje masėje, tad pramogų pasaulio žvaigždės bei žinomi ponai neteko galimybės papozuoti (siena, kur paprastai fotografuojamasi, buvo užgulta minios)...

Pasigirdo replikos, kad laukiama atvykstant prezidentės Dalios Grybauskaitės arba vėluoja Latvijos prezidentas Valdis Zatleris su žmona Lilita. Pastarieji į šou iš tikrųjų atvyko.

Staigmenos

Žiūrovams buvo pateikta ir staigmena: vyriška laisvalaikio drabužių linija, skirta, anot dizainerio, plataus akiračio vyrui, pasaulio piliečiui, kuris puikiai jaučiasi tiek Vilniuje, tiek Paryžiuje, Londone, Milane ir Maskvoje, taip pat Niujorke, Antverpene ar Singapūre. Patvirtindamas tai J. Statkevičius savo kolekciją pakvietė demonstruoti Londone dirbantį operos solistą Edgarą Montvidą, britų aktorių Dexterį Flecherį ir garsiausią Rusijos baleto artistą, Maskvos Didžiojo teatro primarijų Nikolajų Ciskaridzę.

Publiką taip pat sužavėjo pristatymo metu skambėjusi muzika. "Prodiuserio ir grupės "Happyendless" nario Andriaus Alien sukurtas muzikos takelis buvo fantastiškas", - įspūdžiais dalijosi dizainerė G. Jaronytė.

Komanda

Modeliams žengiant podiumu, skambėjo originalūs "miksai" - Hendelis, Čaikovskis, "A-Ha"... "Tai perteikė istorijos laikmečių ir podiumu einančių modelių dvasios sintezę", - pakomentavo G. Jaronytė.

Muzikantą Andrių Kauklį (Alien) Juozas Statkevičius kaip savo šou muzikinės dalies kūrėją pristato jau septintą kartą.

Šviesų dizainą kūrė šviesos dailininkas Eugenijus Sabaliauskas, Lietuvoje ir užsienyje dirbantis su Oskaro Koršunovo teatru ir jau daugiau nei dešimtį metų meistriškai apšviečiantis didelius renginius Lietuvoje.

Prie kūrybinės komandos šiais metais prisijungė scenografiją kolekcijos pristatymui kuriantis Donatas Jankauskas - Duonis, kuriantis skulptūras, videomeną, instaliacijas, lėles teatrui, rengiantis meno akcijas.

Gintaras Varnas, teatro "Utopia" režisierius, J. Statkevičiaus kolekcijų pristatymus režisuoja jau nuo 1993 metų. (2004 m. jiedu buvo apdovanoti už talentingiausią kūrybinę raišką Auksiniu scenos kryžiumi.)

"Kodėl dirbu būtent su Juozu? Nes jo kūryba pasižymi fantazija iš didžiosios raidės. Kiekvieną kartą tai būna geras, stimuliuojantis iššūkis man, taip pat su didele atida žiūrinčiam į detales ir bendrą reginio emociją", - sakė G. Varnas.

Barokišką vestuvinį apdarą demonstravo J.Statkevičiaus mūza manekenė Ditė Antanaitytė. Vadimo FASIJ nuotraukos Ant podiumo karaliavo šiuolaikiška mados ir kino klasikos improvizacijos bei ištikimybė aukštajai madai. Drabužius demonstravo modeliai Asta Valentaitė, Aistė Jasaitytė-Čeburiak, Ditė Antanaitytė. Specialiai į šios kolekcijos pristatymą iš Niujorko atvyko manekenė Svetlana Griaznova.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder