Klaipėdietis Anatolij Pajanok triumfavo Londone

Klaipėdietis Anatolij Pajanok triumfavo Londone

Londone, „The Grand Temple Freemasons“ salėje, klaipėdiečiui Anatolijui Pajanok ir jo kolegai iš Kauno Andriui Mašauskui spalio 17 d. buvo įteikta nugalėtojų statulėlė už geriausio pasaulyje alternatyvaus įvaizdžio sukūrimą.

Įvaizdžio stilistų dueto „A Twins“ kūrinys „St. Lucia Ingenious Energy“ tapo konkurso „International Visionary Awards 2010“ laimėtoju. Savo idėjomis ir techniškai precizišku jų įgyvendinimu lietuviams pavyko nustebinti net ir visko mačiusį Londoną.

Šių metų „Alternative Hair Show“ nugalėtoja „A Twins“, įveikusi net 16 finalininkų, pateko į įvaizdžio kūrėjų elito gretas bei įgijo teisę kitais metais pristatyti savo kolekciją kartu su kitais garsiais pasaulio meistrais.

Nuo 1983 m. organizuojamas "Alternative Hair Show" šiemet buvo surengtas 28-ąjį kartą ir alsavo tema "Maskaradas".

Prestižinis renginys garsėja savo labdaringa misija: visos lėšos skiriamos limfomos ir leukemijos tyrimams dotuoti.

Tarptautinio konkurso „International Visionary Awards“ finale „Alternative Hair Show“ scenoje varžosi 12 iš anksto į finalą atrinktų darbų. Šiemet vertinimo komisijai buvo pristatyta 16 finalininkų. Tarp jų jau antrą kartą iš eilės pateko ir A. Mašausko bei A. Pajanok kūrybinio dueto darbas.

Anatolijau, ką tik grįžai iš Londono. Tikriausiai sveikinimams galo nematyti?

Jaučiuosi puikiai. Būti pirmiems pasaulyje juk ne kiekvieną dieną tenka. Malonu, kad Lietuvoje mane visi labai šiltai pasitiko. Štai kolegos visą mano veidrodį balionais išpuošė. Gėles ir sveikinimus klientės glėbiais neša. Pasveikino žmona, draugai, kolegos, net kaimynai. O didžiausia staigmena mūsų su Andriumi laukė viešbutyje. Po renginio Londone sugrįžus į viešbutį mus plojimais pasitiko dauguma čia dirbančių personalo darbuotojų. Negalėjau tuo patikėti.

Kaip gimė modelio įvaizdžio koncepcija?

Šiųmečiam konkursui pradėjome ruoštis iškart po pernai metų finalo, kuriame buvo skelbiamas tik nugalėtojas, tačiau iš kai kurių užuominų jautėme ne itin daug atsilikę. Atlėgus įspūdžiams, pradėjome brandinti mintis šių metų konkursui. Po vieno bendro projekto su puikiu fotografu Tomu Vyšniausku gvildenome mintį kartu surengti kūrybinę avangardinę fotosesiją, kurios nuotraukas būtų galima panaudoti dalyvaujant atrankoje į konkursą. Tomas pasiūlė panaudoti šviečiančias dienos šviesos lempas. Vėliau ėmėme kurti fotosesijos koncepciją.

Prieš fotografuojant buvo atlikta daug namų darbų: išanalizuotos mados tendencijos, kurti visumos, nuotaikos koliažai. Šukuosenos pirmiausia buvo sukurtos ant manekenų galvų, o fotosesijos nuotraukose matyti tik galutinis išgvildentas rezultatas.

Kaip manai, kas jums lėmė pergalę?

Komisijos vertinimui darbą reikia paruošti dar prieš pasirodymą. Vėliau užkulisiuose komisija, sudaryta iš stilistų, dizainerių, režisierių, įvaizdžio specialistų, vizažistų, vertina darbo visumą: kūrybinę mintį, temos atitikimą, pasirodymą, aprangą, makiažą, techninį atlikimą. Mūsų darbas sulaukė dėmesio dar užkulisiuose, pasiruošimo metu, o po pasirodymo gavo daug komplimentų už originalią idėją ir preciziškumą.

Reikėtų pabrėžti, jog šis kūrinys nėra saloninis darbas. Tai – „kutiūras“, aukštoji mada, todėl svarbu viskas: konceptualumas, inovatyvumas, vizualinis sprendimas, menkiausios detalės. Maža to. Šis darbas turi nustebinti, priblokšti, kelti audringas emocijas. Ir tai pasiekti mums pavyko.

Kai scenoje pasirodė modelis Giedrė Katilūtė, publika sušurmuliavo, o kai jos plaukuose įsižiebė dienos šviesos lempos, žiūrovai pašėlo - ėmė ploti, šaukti. Kažkuris iš anglų stilistų mums pasakė, jog šį įvaizdį drąsiai galima parduoti Lady Gagai...

Kodėl šiame konkurse nedalyvauja kiti įvaizdžio kūrėjai iš Lietuvos, kitų Baltijos šalių?

Vieni, matyt, nežino, kiti nesidomi, tretiems gal dar reikėtų pasimokyti.

Dalyvavimas tokiuose konkursuose - brangus malonumas...

Nenorėčiau kalbėti apie pinigus, nors kainavo nemažai. Norėčiau padėkoti drabužių dizainerei Ingridai Railienei, kuri man sumodeliavo ir pasiuvo puikų kostiumą. Jį vilkėdamas jaučiausi puikiai.

Ar prieš konkursą jautėte, kad laimėsite?

Tai buvo net ne nuojauta, o tikėjimas. Buvome susikaupę ir kupini ryžto. Kūrimo procese mus jungė tokia energija, jog šiaušėsi plaukai. O kai visa tai padarėme, sunku buvo patikėti, kad tai padarėme mes.

Esame labai dėkingi fotografui Tomui Vyšniauskui (T&V Creep fotografai) už “St. Lucia” fotosesiją ir kūrybinį palaikymą, Julianui Fedo už modelio drabužius, Airidai Skrickienei už stilizuotus domino akinius, Juozui Statulevičiui ("Promodus IO") už pagalbą realizuojant idėją techniškai, modeliui Giedrei Katiliūtei, komandos koordinatorei Ievai Mašauskienei, Alai Volkovai ir Laurai Kreivytei už pagalbą kuriant makiažą, Paul Mitchell atstovybei Lietuvoje - už palaikymą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder