Kosmetinis remontas savo rankomis

Kosmetinis remontas savo rankomis

Kad ir kokie jaukūs būtų mūsų namai, kartkartėmis norisi juose bent nedidelių permainų. Gal perdažyti sienas ar pakeisti tapetus? Gal senas subraižytas grindis uždengti kilimine danga, o gal atvirkščiai - atsikratyti senos dangos ir susidėti naujas grindlentes?

Dažnam iš mūsų didelių remonto užmojų nepavyksta įgyvendinti dėl banalios priežasties: darbo jėga nemažai kainuoja. Tačiau kai ką juk galime pasidaryti ir patys - tereikia trijų pagrindinių dalykų: žinių, šiek tiek pinigų ir laiko.

Pats sau dizaineris

Išgirdę žodį "remontas", daugelis imasi už galvos, tačiau neatpažįstamai atnaujinti kambario interjerą, esant dabartinėms technologijoms, galima ir per vieną dieną. Be to, tai puiki proga išreikšti savo kūrybines galias!

Jei visiškai nenorite "teptis rankų" - pakeiskite tik dekoro detales (pvz., užuolaidas, lovos užtiesalą ir pagalvėlių užvalkalus), perstatykite baldus arba įgyvendinkite vieną kitą meninį sprendimą. Tačiau jei kambario grindys ar sienos "bado akis", drąsiai atsiraitokite rankoves.

Neišsigąskite. Grindų keitimas ir sienų dekoravimas neatims nei daug laiko, nei jėgų.

Grindis gali pakeisti ir moteris

Ar įmanoma neprofesionalui savo rankomis susidėti naujas grindis, paklausėme Namo ir inžinerijos centro salono "Vilniaus parketas" specialisto Lino Piekaus.

Jeigu žmogus neturi lėšų samdyti darbo jėgos, ar gali pats susidėti naujas grindis? Ar tai labai sudėtinga?

Visiškai nesudėtinga. Laminuotos lentelės ir parketlentės, kuriomis prekiaujame, turi specialią suneriamąją sistemą, angliškai vadinamą "click", kuri leidžia žmogui šį darbą nesunkiai atlikti vienam. Lentelės suneriamos naudojant specialų išdrožtą užraktą. Nereikia jokių klijų, tad darbas vyksta sparčiai. Per dieną laisvai galima sudėti grindis 15 kv. metrų patalpoje.

Ar tai galėtų padaryti ir moteris?

Jeigu ji moka naudotis pjovimo įranga, tuomet kodėl gi ne?

Kokią grindų dangą dabar dažniausiai renkasi žmonės?

Priklauso nuo poreikių, požiūrio, finansinių galimybių. Jeigu svetainei ar kitai patalpai, kur daug veiksmo, - dažniau renkasi laminatą, nes jis atsparesnis mechaniniam poveikiui - dešimtį kartų labiau apsaugotas nuo braižymosi. Miegamajam labiau įprasta rinktis parketlentes.

Gal todėl, kad parketas šiltesnis?

Tai iš praeities atėjęs mitas. Net profesionalas užsimerkęs neatskirtų, ar vaikšto laminatu, ar parketu. Dabar technologijos toli pažengusios. Žinoma, galiu kalbėti tik apie mūsų produkciją - o tai aukštos kokybės belgų gaminiai.

Kokių ypatingų priežiūros priemonių reiktų tokiam gaminiui?

Jokių išmaniųjų šluotų nereikia, tik sauso valymo. Žinoma, negalima pilti vandens.

Įprasta manyti, jog parketlentės - natūrali medžiaga, o laminatas - nelabai...

Iš tikrųjų tai tas pats medis. Laminuotos medžio plaušo lentelės gaminamos iš medienos atliekų.

Kokios grindų spalvos dabar madingos?

Tradiciškai mėgstama natūralaus ąžuolo spalva, dabar gal šiek tiek blukinta, nes kuriant namų interjerą linkstama į skandinaviškąjį stilių.

Sienų dekoravimas - kūrybos džiaugsmas

MADINGI tapetų raštai.

Sienas galima dažyti, tapyti, klijuoti tapetais, specialia natūralių augalų (bambuko, nendrių, meldų, linų) danga arba, jeigu kambariui norite suteikti prabangesnį vaizdą, - padengti audiniu. Dabar galima rasti įvairiausių tekstilinių sienų apmušalų: iš šilko, šifono, atlaso ir kt. Jie yra plaunami ir atsparūs ugniai.

Natūralios sienų dangos valomos tik sausuoju būdu - siurbiant dulkes siurbliu.

Jeigu sienas nutarėte perdažyti, nepamirškite, kad apatinė jų dalis lengvai išsitepa, todėl ją verčiau nudažykite tamsesne spalva, o viršutinę - šviesesne.

Kad siena nebūtų nuobodi, pabandykite dažyti ją grafinėmis linijomis. Technika - paprasta: dažomos vietos atsargiai atribojamos viena nuo kitos specialia dažymo juosta, ant laisvų vietų tepami dažai voleliu arba teptuku, ir leidžiama išdžiūti. Juosta nuimama, kol dažai dar nespėjo galutinai išdžiūti. Grafines linijas galite kombinuoti su kita sienų dekoravimo technika, pvz., pergamentinėmis juostomis, trafaretais, lipdukais etc.


Tapetų būna įvairiausių: popierinių, akrilinių, vinilinių, tekstilės, veliūro, fototapetų... Jei žadate klijuoti patys, prieš išsirinkdami pasidomėkite, kokiu būdu jie klijuojami: vieniems reikia ištepti tik sieną, kitiems - ir tapetus, ir sieną, treti būna jau su klijais ir pan.

Jeigu jūsų sienos yra nudažytos vandeniniais emulsiniais dažais, jų valyti nereikia - tiesiog užklijuokite ant viršaus tapetus. Sienos jau ištapetuotos? Tuomet sudrėkinkite jas karštu vandeniu ir nulupkite. Jeigu tapetai niekaip nenusilupa, naujus klijuokite tiesiog ant jų.

10 būdų dekoruoti sienas

Kai sienos nudažytos arba ištapetuotos, bendram vaizdui pabaigti galima pasitelkti įvairiausius meninius sprendimus. Štai keletas iš jų.

Fototapetai

Praėjo laikai, kai fototapetai buvo laikomi primityvaus skonio ženklu. Skaitmeninių technologijų dėka jie įgavo visiškai kitą vaizdo kokybę, todėl tapo interjero hitu. Popierius, kaip pagrindas, nugrimzdo į praeitį, jį pakeitė sintetinės drobės - tvirtos, neblunkančios, netgi plaunamos.

Fototapetų paviršius šiandien gali būti ir matinis, ir blizgus, ir netgi imituojantis kokią nors faktūrą - dekoratyvų tinką, smėlį, šilką, liną... Siužetų įvairovė - pribloškianti. Madingiausi iš jų - dešimtis kartų padidinti vaizdai, ant sienos užimantys tokią erdvę, kad atitiktų baldų masyvumą.

Fototapetais galima išklijuoti tiek visas kambario sienas, tiek jų fragmentus.

Įkvepiantys tekstai

Laikraščio ar žurnalo tekstai, taip pat grakščios eilutės, panašios į vinjetes, prancūzų kalba, gotikinis šriftas, vokų, skirtų laiškams, imitacija, fragmentai iš žodynų puslapių... Dažniausiai tokiais dalykais puošiami tik sienų fragmentai, o šrifto niuansai turi būti matomi per atstumą.

Rašymo lenta

Tai gan naujas, bet labai populiarus būdas dekoruoti sienas, ypač paplitęs JAV ir Kanadoje. Paprastai imituojama prancūziškų bistro valgiaraščio lenta arba paprasta piešimo lenta. Puikiai tinka virtuvėje, vaikų kambaryje arba darbo kabinete. Galima įsigyti arba gatavą tam tikro dydžio audinį, arba specialiais dažais nudažyti sieną.

Sienų lipdukai


Šis būdas puošti sienas atsirado prieš porą dešimtmečių. Sieninių lipdukų asortimentas šiandien begalinis. Jeigu laikote save kūrybišku žmogumi, ieškokite nebanalių siužetų, didelių daiktų imitacijų arba efektingų kontrastiškų spalvų - pavyzdžiui, raudonos ir juodos.

Dėmės


Šį būdą rinkitės, jei norite neutralų interjerą papildyti ryškiais akcentais arba jei siekiate sujungti skirtingas interjero detales į visumą. Pasirinkite ne daugiau nei 3-4 atspalvius. Kokiu būdu juos "realizuosite", priklauso nuo jūsų skonio.

Popartas


Tai rafinuotesnis būdas kambariui suteikti spalvų. Geriausiai tinka neutraliam šiuolaikiniam būstui, taip pat retrointerjerui. Plakatai ir Endžio Varholo (Andy Warhol) stiliaus koliažai - jau užuomina į meną, o ne šiaip mėgėjiška puošyba.

Rėmai

Klasikiniame interjere rėmuose puikuojasi paveikslai ir veidrodžiai, o moderniajame galima iš pačių rėmų sudėlioti paveikslą. Čia svarbiausia - jų forma ir spalvos. Rėmo viduje gali būti koks nors daiktas arba... nieko.

Dekoratyvinės lėkštės


Sienų puošimas dekoratyvinėmis lėkštėmis klasikos mėgėjams yra žinomas nuo seno. Tačiau jeigu jums patinka šiuolaikinis interjero stilius ir sykiu toks dekoras, teks paieškoti originalaus sprendimo. Kūrybiški žmonės įsigudrina panaudoti ir sriubos dubenių dangčius, ir puodelius, ir netgi stalo įrankius.

Augalai


Tai bene paprasčiausias sienos dekoravimo būdas: kambarinius augalus arba gėlių puokštes tiesiog sudėliokite ant sieninių lentynų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder