Originaliam interjerui - veidrodžių žaismas

Originaliam interjerui - veidrodžių žaismas

Rusijos dvaruose dar senais laikais ypač daug dėmesio buvo skiriama veidrodžių ir langų išdėstymui pobūvių salėse - tai padėdavo sukurti erdvės įspūdį. Taisyklingai išdėsčius šviesos šaltinius erdvė gali pasirodyti begalinė.

Image removed.
Veidrodžio nepatartina kabinti ar statyti ten, kur ant jo kristų tiesioginiai saulės spinduliai, geriausia - kai apšviestas jo atspindimas daiktas

Šiuolaikinio būsto prieškambaryje, hole ar koridoriuje veidrodis turi dalykinę paskirtį. Jis kabinamas arčiau laukujų durų, kad būtų galima apžiūrėti save nuo galvos iki kojų prieš išeinant iš namų, susišukuoti. Protinga veidrodį kabinti ir ant pačių durų, ypač jei prieškambaris nedidukas: atspindys praplės erdvę.

Jeigu koridoriukas siauras, veidrodžius geriausia kabinti ant šoninės sienos, kad jie sukurtų platumo įspūdį. Ypač naudinga tokiu atveju sieninė spinta veidrodinėmis durimis.

Daugumoje būstų yra kambarys, vadinamas svetaine, valgomuoju arba bendruoju. Jame kabinti veidrodį neįprasta, nes esant svečių nesmagu šukuotis arba apžiūrinėti save. Tačiau būtent čia pakabintas veidrodis galėtų sukurti harmoniją, suvienyti visą interjerą ir suteikti žavesio. Veidrodžiuose gražiai atsispindi paserviruotas stalas, šventinių žvakių liepsna ir puošmenos, dailūs svečių apdarai, juokas ir šypsenos. Veidrodis sustiprina tvyrančią nuotaiką ją atkartodamas.

Prakalbus apie atkartojimą negalima nutylėti ir populiarios variacijos šia tema - fragmentiškumo. Pavyzdžiui, esama kvadratinės formos veidrodžių, sudarytų iš daugybės skrituliukų. Tokių veidrodžių paskirtis - ne tiksliai atspindėti, o sukurti efektų neįprastai lūžtant šviesai.

Veidrodžiai visada išmuša iš vėžių priversdami matyti erdvę, kurios iš tikrųjų nėra. Tuo ir žaidžiama interjeruose. Gausybė Europos firmų siūlo ištisus "kreivųjų veidrodžių karalystės" rinkinius. Siekiant kuo didesnio efekto naudojamos ryškios spalvos, stambios formos, kontrastingi vieno ir kito deriniai.

Veidrodis padeda sukurti parketo piešinio, arkų ir sienų simetriją. Visa tai atrodo labai dinamiškai.

"Pagauna" šviesą

Dabar gana populiaru dekoruoti interjerą dviem arba trimis dideliais vertikaliais arba kvadratiniais veidrodžiais.

Minimalistinio stiliaus interjere veidrodžiai kuklučiai, griežtų geometrinių formų. Paplitę veidrodžiai, kurių rėmas ir atspindintysis paviršius yra vientisi - tiesiog kraštuose kitaip apdirbtas stiklas. Masyvūs rėmai dabar nemadingi - kur kas geriau kuklūs bei subtilūs.

Pati veidrodžio plokštuma taip pat pasiduoda dizainerių eksperimentams: ją subraižo, išpiešia, pasendina, nuspalvina, puošia metalu.

Image removed.
Erdvės ir šviesos pojūtį sukuriantys atspindžiai - tikras išsigelbėjimas mažoms patalpoms

Eksperimentai su veidrodžiais visada pasitvirtina nedideliuose būstuose, taip pat - turinčiuose mažai langų. Tokiais atvejais jis, galima sakyti, išgelbsti interjerą: "pagauna" skurdžią šviesą, prasiskverbiančią pro patį mažiausią langelį, ir ją išsklaido po būstą. Nėra efektyvesnio būdo ženkliai išplėsti erdvę nei įrengti veidrodinę sieną.

Veidrodis, kuris turėtų tapti šviesos šaltiniu, reikalauja būste ypatingos vietos. Nevertėtų jo kabinti ten, kur patenka tiesioginiai saulės spinduliai - perkaitęs jis greitai susidrums. Yra viena dažnai laužoma taisyklė: apšviestas turi būti ne veidrodis, o tai, ką jis atspindi.

Luboms, grindims ir sienoms

Mūsų "bendravimas" su veidrodžiu prasideda ryte, kai užeiname į vonią. Pagrindinė jo vieta būna virš praustuvės, dažniausiai veidrodis čia - be rėmo. Čia jis atlieka savo pagrindinę funkciją - rūpinasi šeimininko išvaizda. Tačiau naudojant veidrodžius, kuriuose atsispindės keraminių plytelių blizgesys ir reljefas, chromuotos detalės ir subtilūs interjero dekoro elementai, vonios kambaryje galima sukurti ypač įkvepiantį reginį. Vonioje jų niekada nebus per daug. Skaičių gali apriboti tik specialistų nenoras dirbti su tokia kaprizinga medžiaga, juk netradicinių idėjų įgyvendinimas gali pareikalauti išspręsti ne visai įprastas technines užduotis.

Sanitarinis mazgas atrodo tiesiog stebuklingai išklijavus sienas veidrodinėmis plytelėmis, kurių atspalvis toks pat, kaip ir keraminių. Akiai labai malonu stiklo jūroje matyti tokios pat spalvos keraminių plytelių intarpus.

Apie tai, kad veidrodžiai ženkliai keičia patalpos dydį ir apšviestumą, padeda išvengti nuobodžių tiesių linijų, jau kalbėta. Tai, kas siaura, tampa platu, kas žema - aukšta, kas blanku - išryškėja, o tai, kas nuobodu, suvilioja paslaptimi.

Dėl visų šių priežasčių veidrodžiai ant lubų atrodo nepakartojamai. Tai ypač aktualu būstų su žemomis lubomis savininkams. Dažnai lubų nelygumas užmaskuojamas pakabinamosiomis lubomis, tačiau dėl to patalpa pažemėja dar 10-20 cm. Būtent tokiais atvejais pats puikiausias sprendimas gali būti pakabinamosios lubos veidrodiniu paviršiumi. Jos ne tik "paaukštins" erdvę, bet ir suteiks jai ypatingo kolorito.

Labai neįprasta yra įterpti veidrodžius į grindų plyteles. Beje, tam nebūtina naudoti tikrus - tai gali būti kad ir iki blizgesio nusvidintas metalas.

Parengė Olga BELEIČEVA

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder