Vyriškos trumpikės: šiuolaikiniai tipai ir mados tendencijos

Vyriškos trumpikės: šiuolaikiniai tipai ir mados tendencijos

Laikai, kai visas kraštas dėvėjo vienodus "šeimyninius", nugrimzdo į praeitį. Dabar vyriško apatinio trikotažo pasirinkimas pakankamas, taigi egzistuoja ir skirtingi jo tipai bei mados tendencijos.

Svarbiausias apatinių drabužių kategorijos atributas, be abejo, - kelnaitės. Nuo to, ar jos pakankamai patogios, ar forma atitinka šeimininko gyvenimo būdą, priklauso, ar jis jausis komfortiškai visą dieną.

Žvelgiant į apatinių vyriškų trumpikių evoliuciją, galima teigti, kad šios garderobo dalies "mažinimas" palietė ir jas. Šiandien ne tik moterys, bet ir stipriosios lyties atstovai gali dėvėti siaurikes (vadinamuosius "stringus"), primenančias pirmykštį klubų raištį.

Apatines kelnaites vyrams šiandien kuria tokie mados namai kaip "Armani", "Dolce&Gabbana", "Versace", "Ralph Lauren" ir kt., taigi jos drąsiai gali papildyti stilingos vyro aprangos arsenalą. Vis dėlto pirmiausiai trumpikės turi būti patogios, funkcionalios ir tausoti sveikatą.

Sėkmingo pasirinkimo paslaptys

Į ką pirmiausiai derėtų atkreipti dėmesį renkantis vyriškas kelnaites? Specialistai vieningai pataria: į audinio sudėtį, siūlių kokybę, kirpimo modelį ir drabužio dydį. Svarbiausia - kad nevaržytų judesių. Antras svarbus dalykas - estetika.

Dydis

Kaip neapsirikti renkantis kelnaičių dydį?

Suklysti dėl dydžio nesunku net ir žinant tikslų savo svorį bei ūgį. Kelnaitės vis tiek gali būti nepatogios - netikti jūsų figūrai. Todėl geresnis variantas - rinktis pagal klubų apimtį. Tai patogiausia.

Standartinė dydžių lentelė, kurią atitinka didžiausių pasaulio apatinio trikotažo gamintojų produkcija (pvz., "Diesel"), sudaryta remiantis būtent klubų apimtimi. Ji prasideda nuo S (98 cm) ir baigiasi XXL (115 cm).

Orientuodamiesi pagal šią universalią dydžių lentelę, išsirinksite apatinį trikotažą, kuris nebus nei per mažas, nei per didelis. Jeigu klubų apimtis patenka į intervalą tarp dviejų dydžių, orientuokitės į didesniąją pusę.

Audinys

Be medvilnės, šilko, vilnos ar laikros, pastaraisiais metais vyrų apatiniams siūti imtas naudoti visiškai naujas audinys - merserizuota medvilnė. Tai tam tikras medvilnės apdailos būdas, kai įtemptas audinys yra veikiamas šaltu šarmo tirpalu. Tokia apdaila audiniui suteikiamas ilgalaikis šilkinis blizgesys, padidinama jo apimtis ir stiprumas.

Merserizacija nėra paprasta procedūra, todėl ji pabrangina produktą. Vis dėlto jei ant kelnaičių pakuotės pamatysite užrašą "merserizuota", galite būti tikri dėl aukštos kelnaičių kokybės.

Siūlės

Nuo jų priklauso, ar jausitės patogiai ir ar ilgai jums tarnaus drabužis. Siūlės neturi būti šiurkščios ir masyvios. Pažiūrėkite, ar siūlai laikosi tvirtai, ar nėra likusių tuščių skylučių nuo siuvamosios adatos, nes jos veikiai taps didelėmis skylėmis.

Modeliai

"Šeimyniniai"

Tai mums įprasti šortų tipo apatiniai, dažniausiai pasiūti iš kartūno. Jie patogūs, nes dėl paprasto kirpimo nespaudžia ir nevaržo. Be to, lengviau pasirinkti dydį. Trūkumas tas, kad nepatogu vilkėti po siauromis kelnėmis.


Boksininko šortai (boxer shorts)

Tai labai trumpos, prie kūno prigludusios glaudės, skirtos maudytis arba dėvėti kaip apatinį trikotažą.

Dviratininko kelnės (trunks)

Panašios į boksininko, tik ilgesnės ir pagamintos iš elastinio audinio (laikros ir pan.). Jeigu vyrui pasitaiko netikėta proga, tarkime, išsimaudyti jūroje ir jis nėra pasiėmęs tam skirtų glaudžių, gali drąsiai viešoje vietoje pasirodyti ir su tokiomis. Žmonėms bus sunku atskirti, ar tai apatinis, ar viršutinis trikotažas.

Glaudės (briefs, slip)

Šiuo metu tai vienos populiariausių vyrų apatinių kelnaičių. Svarbiausia renkantis tokias glaudes - tiksliai pataikyti dydį.

Siaurikės (string, tanga, jockstrap)

Skiriami mažiausiai 4 siaurikių tipai: T, G, V ir C.

Kelnaitės iš dviejų trikampių, kurie šonuose sujungti juostelėmis, vadinamos "Tanga".

"Stringai" nuo jų skiriasi tuo, kad užpakalinėje dalyje jas sudaro labai siaura audinio juostelė tarp sėdmenų.

"Džoki" vadinamas audinio trikampis priekinėje dalyje ir dvi gumelės, einančios nuo jo viršaus aplink sėdmenis juosmens link.

C tipo siaurikių šonuose nejungia jokios gumelės - jos ant kūno laikosi tik dėl savo konstrukcijos.

Tokio tipo kelnaitės labiau tinka vyrams, galintiems puikuotis reljefiniu kūnu. Jos vilkimos tik ypatingomis aplinkybėmis - pavyzdžiui, paplūdimyje, kad būtų lygesnis įdegis, arba norint, kad per plono audinio viršutines kelnes neišryškėtų apatinis trikotažas.

Dėvėti kasdien nepatartina, nes kenkia sveikatai.

Pėdkelnės

Žinia, apatinius derėtų rinktis pagal orus, o mūsų klimatas didžiąją metų dalį šaltokas. Čia vyrams praverstų specialios pėdkelnės. Jos skiriasi nuo moteriškų, nes priekyje turi tam tikrą kišenę, vadinamą "Y-Front". Pėdkelnes patartina derinti prie viršutinių drabužių pagal spalvą (kaip kojines).


Jeigu manote, kad vyriškos pėdkelnės yra kai kas nenatūralaus ir juokingo, prisiminkite jų atsiradimo istoriją. Būtent vyrai išrado kojines ir ėmė jas mūvėti pirmieji, o iš jų garderobo į moterų ši aprangos detalė perėjo tik 19 amžiuje. Žinoma, jog dar 14 amžiuje ispanų vyrai kojines megzdavo ir siuvinėdavo patys, o baroko ir rokoko epochose stipriosios lyties europiečiai puošdavosi baltomis šilkinėmis kojinėmis iki kelių ir dėvėdavo jas kaip priedą prie pantalonų.

Triko (all-in-one)

O štai šią aprangos detalę, dažnai vadinamą "kolzoni", vyrai perėmė iš moterų. Dabar ji, žinoma, patobulinta ir turi savų, vyriškų, ypatumų, kurie palengvina veiksmus prireikus nueiti į tualetą.

Viduramžių Italijoje terminu "саlzоni" buvo vadinamos kelnės-kojinės, o 16 a. - visų tipų kelnės, kurių ilgis - iki kelių. 17-18 amžiais ši garderobo detalė priklausė išskirtinai solidaus amžiaus moterims, o jaunos "kalsonus"po suknele vilkdavosi tik rengdamosi pajodinėti žirgais.

Kūno higiena į madą atėjo tik 18 amžiaus pabaigoje. Tuomet kilo ir poreikis apatinius keisti dažniau, tačiau tai sau leisti galėjo tik turtingieji.

"Diatres"

Tai naujas, tik 21 amžiuje sugalvotas apatinukių tipas, pagal formą primenantis boksininko kelnaites. Jis užpatentuotas.

Kelnaičių išskirtinumas tas, kad yra atskira, nuo kūno izoliuojanti kišenė vyriškiems organams. Tikslas - kad sėklidės nebūtų spaudžiamos prie kūno ir kad pastarojo temperatūra neviršytų šio organo temperatūros, antraip esą sudaromos kliūtys testosterono ir spermatozoidų gamybai.

Paplūdimio mados

Stiliaus žinovai vyrus ragina drąsiau skirtis su senomis nublukusiomis glaudėmis ir atsižvelgti į 2013 m. paplūdimio madų akcentus.

O šių dienų paplūdimiai tviska visomis 2013 metų pavasario-vasaros kolekcijų spalvomis: ryškiomis, žybsinčiomis, kontrastingomis. Žinoma, havajietiškus marškinėlius vilkėti su tokiais pat spalvingais šortais jau būtų persistengimas, tačiau be ryškių spalvų šią vasarą - nė iš vietos.

Nenorintiems kristi į akis vyrams, ieškantiems optimalaus varianto, už kurio būtų galima "pasislėpti", patariama rinktis vadinamuosius banglentininko šortus. Jie tiks netgi tiems, kurie visą žiemą per sočiai maitinosi ir buvo pamiršę sporto salę.

Kita universali išeitis - plaukiko šortai. Jie trumpesni už banglentininko, bet pakankamai ilgi, kad neperžengtumėte padorumo ribos. Jeigu mėgstate ryškias spalvas, pasirinkę šį variantą, neprašausite pro šalį.

Drąsiems ir puikia figūra pasižymintiems vyrams stiliaus specialistai pataria rinktis "hipsais" vadinamas mini glaudes. Jos pabrėš jūsų idealias formas. Šio sezono "hipsai" turėtų būti su plačiu ir kontrastingos spalvos juosmeniu bei su plokščiu reguliuojamu raišteliu.

Depiliuotis ar ne?

Klausimas, ką, kur ir kiek nusiskusti, neatsiejamas nuo apatinio trikotažo, nes nuo to priklauso bendras estetinis vaizdas.

Bet kuris žmogus turi teisę būti gražus, o grožis, žinia, - subjektyvi sąvoka. Vieni teigia, jog vyrui pakanka išsiskusti ausis, nosį ir pažastis, kiti tvirtina, jog šiais laikais būtina nusiskusti viską - kojas, rankas, krūtinę, pilvą... Vieni argumentuoja, esą apžėlęs vyras atrodo nevalyvas, kiti - kad nusiskutęs primena nupeštą gaidį.

Šiaip ar taip, jei vis dėlto manote, kad gamta per daug jus apželdino, tam yra šiuolaikinės civilizacijos priemonės: depiliacija (laikinas plaukelių pašalinimas - išpešant ar naudojant specialius kremus) ir epiliacija (ilgalaikis plaukelių šalinimas veikiant svogūnėlius ir folikulus lazeriu, kitais spinduliavimo būdais, elektra ir t. t.).

Tobulų ir neturinčių šalutinio poveikio būdų kol kas nesugalvota. Išnaikinti plaukus vienu ypu ir visiems laikams neįmanoma, nes visam pašalinami tik tie plaukai, kurie epiliacijos momentu yra augimo fazėje. Paprastai ant odos tokių esama ne daugiau nei 15-20 proc., todėl tame pačiame plote epiliacijos procedūrą teks pakartoti 5-6 kartus kas 1,5-2 mėnesius. Vis dėlto jau po pirmojo seanso rezultatas bus akivaizdus, o seansas po seanso plaukų liks vis mažiau.

Jei esate ištvermingas, galite išbandyti paprastą, tačiau skausmingą plaukelių šalinimą vašku. Užtepi šiltą masę ant odos, uždedi popieriaus juostelę ir staigiai ją nuplėši priešinga augimo kryptimi. Greita, pigu, tačiau nerekomenduojama sergant diabetu ar turint bėdų dėl venų.

VERTA ŽINOTI

Aukštiems vyrams vertėtų vengti trumpų glaudžių.

Žemaūgiams labiausiai tinka neilgi paplūdimio šortai.

Jei ilgą laiką buvote pamiršę sporto salę, į paplūdimį vilkitės banglentininko šortus.

Siauros glaudės suteikia mažiau komforto ir labiau išryškina figūros trūkumus.

Didžiausi kenkėjai vyrų sveikatai - siauros trumpikės, aptempti džinsai ir mobilusis telefonas kelnių kišenėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder