A. Armonaitė: stiprinsime ekonominę diplomatiją

A. Armonaitė: stiprinsime ekonominę diplomatiją

Lietuvai reikia stiprinti ekonominę diplomatiją ir plėsti atstovybių tinklą užsienyje, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Anot jos, ministerija pasiruošusi stiprinti šiuos pajėgumus JAV, Taivane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, taip pat Europoje – Vokietijoje ar Danijoje.

„Ne visada tai buvo prioritetas, bet mes turime būti matomesni. Mūsų ekonomikos variklis yra eksportas, o atstovybių, tinklų galėtume, mūsų požiūriu, turėti ir daugiau“, – Lietuvos verslo forume trečiadienį sakė A. Armonaitė.

Anot jos, privalu pasinaudoti pasaulio lietuvių tinklu, kad Lietuva būtų matoma didelėse rinkose, kuriose yra daug galimybių.

„JAV kol kas turėjome tik vieną atstovą Los Andžele, tai yra neįtikėtina. Mes turime būti ten kur kas gausesnėje komandoje“, – teigė ministrė.

„Turime panaudoti sėkmės istorijas, kurias Lietuvoje sukūrėme tam, kad pritrauktume jų daugiau. Plėsime mūsų buvimą pasaulyje, ne 13 atstovybių turi būti, turime dvigubinti šituos skaičius, o ateityje turbūt ir dar labiau plėstis“, – pabrėžė A. Armonaitė.

Šiuo metu komercijos atašė pareigybės įsteigtos 13-oje diplomatinių atstovybių – Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Norvegijoje, Baltarusijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, JAV, Suomijoje bei bendroje Kinijos, Pietų Korėjos, Mongolijos ir Vietnamo diplomatinėje atstovybėje.

Autorius Paulius Viluckas

Sidebar placeholder