Valdžia ruošiasi į šalį perkelti Venesuelos lietuvius

Valdžia ruošiasi į šalį perkelti Venesuelos lietuvius

Valdžios institucijos ruošiasi į Lietuvą perkelti to norinčius Venesuelos lietuvius. Vyriausybė ketina iš rezervo šiemet skirti 75 tūkst. eurų tam įgyvendinti. Finansų ministerija parengė Ministrų kabineto nutarimo projektą dėl lėšų skyrimo.

Daugiausiai – 60 tūkst. eurų – bus skirta Užsienio reikalų ministerijai.

„Asmenų perkėlimo procesas jau yra pradėtas ir artimiausiu metu gali prireikti apmokėti perkeliamųjų asmenų atvykimo į Lietuvą išlaidas“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Pasak jos, šiuo metu į ambasadą Ispanijoje yra kreipęsi 14 Venesuelos lietuvių dėl galimybių jiems ir jų šeimų nariams persikelti į Lietuvą.

Ministerijos duomenimis, rugsėjį patvirtinta galimybė persikelti į Lietuvą yra aktuali maždaug 50 Venesuelos lietuvių.

Prašymai dėl perkeliamo asmens statuso būtų priimami iki 2020 metų spalio.

Perkėlimo programa būtų vykdoma pagal šiemet įsigaliojusį įstatymą, leidžiantį kompensuoti persikraustymo išlaidas ir suteikti kitokią valstybės paramą krizių kamuojamose šalyse gyvenantiems lietuviams.

Vyriausybei pateiktais duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė šioje šalyje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų.

Venesueloje jau kelerius metus tęsiasi politinė, ekonominė ir humanitarinė krizė.

Prieš kelerius metus Lietuva ėmėsi panašios perkėlimo iniciatyvos, kai valstybė padėjo į šalį atvykti lietuviams iš konflikto su Rusijos remiamais separatistais draskomos Rytų Ukrainos.

BNS

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder