A. Lydeka tikisi, kad Seimas inicijuos apkaltą riaušių kurstytojams

A. Lydeka tikisi, kad Seimas inicijuos apkaltą riaušių kurstytojams

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka tikisi, kad teisėsauga taikių eitynių metu "pasižymėjusius" parlamentarus nubaus pagal įstatymus, o Seimas pradės apkaltos procesą.

Pasibaigus skandalingosioms seksualinių mažumų eitynėms, politikas taip pat pareiškė padėką policijai, kuri apgynė žmogaus teises ir į vietą pastatė net tik įsiaudrinusių tamsuolių minią, bet ir du Seimo narius.

"Policija eitynių metu įrodė, kad yra pajėgi apginti taikius žmones nuo sužvėrėjusios minios bei radikaliai nusiteikusių politikų. Man gėda, kad Petras Gražulis ir Kazimieras Uoka dirba Seime. Gėda, kad jie ne tik nesuvokia konstitucinių žmogaus teisių, bet ir spjauna į įstatymus, provokuoja neapykantą, kursto riaušes", - pareiškė A. Lydeka.

Pasak jo, sunku suvokti, kam dėl eilinio taikaus renginio reikėjo kelti tiek daug triukšmo, plūstis ir grūmoti kumščiais. A. Lydeka apgailestauja, kad pasauliui pasirodėme kaip barbarai.

"Apgailėtinai atrodo ne tik provincialios lietuvių diskusijos lytinės orientacijos tema, bet ir laikinojo Generalinės prokuratūros vadovo "išsigandusios mergaitės" pozicija. Užuot apgynęs eitynių dalyvius nuo neapykantos kurstytojų, prokuroras pareiškė, kad eitynės neįmanomos", - stebisi Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys A. Lydeka.

Kaip ELTA jau skelbė, per seksualinių mažumų eitynes "Už lygybę" sostinėje sulaikyta 19 asmenų, dėl parlamentarų K. Uokos ir P. Gražulio bus kreipiamasi į teismą bausti juos už riaušių kurstymą.

Policijos duomenimis, prieš renginį aktyviau protestavo apie tūkstantį asmenų. Tvarką prižiūrėjo apie 500 policijos pareigūnų.

Sidebar placeholder