Algimanta Pabedinskienė dėl "Sodros" vadovo laukia informacijos iš teisėsaugos institucijų

Algimanta Pabedinskienė dėl "Sodros" vadovo laukia informacijos iš teisėsaugos institucijų

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė laukia informacijos iš teisėsaugos institucijų dėl "Sodros" vadovo Mindaugo Sinkevičiaus, kuris apklaustas kaip specialusis liudytojas byloje dėl vieno viešojo pirkimo.

"Aš pirmiausia noriu pasakyti, kad mes gyvename teisinėje valstybėje, ir visus įmanomus teisinius instrumentus aš panaudojau, tai yra kreipiausi į STT dėl pažymos, kurioje būtų įvardintas direktoriaus statusas. Taip pat mes ministerijos lygmeniu iš karto organizavome "Sodros" viešųjų pirkimų auditą ir atlikome kitus teisiniais aktais pagrįstus sprendimus. Kol kitų teisinių instrumentų neturiu ir neturiu jokios žinios iš teisėsaugos institucijų, tol negaliu priimti jokių sprendimų, nes "Sodros" direktorius yra valstybės tarnautojas, o ne politikas", - sakė A. Pabedinskienė pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo.

ELTA primena, kad STT atliko kratas "Sodros" darbuotojų ir privačios bendrovės vadovo darbo vietoje. Įtariama, kad, vykdant vieną iš viešųjų pirkimų "Sodroje", neteisėtai buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vienai įmonei laimėti konkursą. Taip proteguojant šią įmonę, "Sodra" įsigijo prekių už gerokai didesnę kainą, nei tokias pačias prekes siūlė įsigyti kita konkurse dalyvavusi įmonė. Pastaroji dėl galimai neteisėtų "Sodros" darbuotojų ir kitų suinteresuotų asmenų veiksmų atsiėmė savo pasiūlymą.

Sidebar placeholder