Algimantas Kondrusevičius: vežėjai užlaikomi ir vidinėse Rusijos muitinėse

Algimantas Kondrusevičius: vežėjai užlaikomi ir vidinėse Rusijos muitinėse

Lietuvos vežėjai susidūrė su problemomis net tik Kaliningrado srities pasienyje, tačiau ir vidinėse Rusijos muitinėse, teigia tarptautinės vežėjų automobiliais asociacijos "Linava" prezidentas Algimantas Kondrusevičius.

Pasak "Linavos" vadovo, pirmieji nesklandumai Rusijos muitinėse užfiksuoti penktadienį, tačiau tai nebuvo masiniai reiškiniai, o pirmadienį lietuviškos transporto priemonės jau masiškai užlaikomos.

"Iš tiesų tie procesai vyksta visoje Rusijoje - nuo šiandien (pirmadienio. - ELTA) ryto nepriimami dokumentai nei pasienyje, nei vidinėse muitinėse. Laukiama, sakyčiau, oficialaus įsakymo. Vidinėms muitinėms pradėjus darbą vežėjams buvo pasakyta laukti sprendimų, nes visoms mašinoms ir kroviniams iš Lietuvos bus taikomos kitokios procedūros", - pirmadienį Eltai sakė A. Kondrusevičius.

Vežėjų atstovas iš Rusijos pusės teigė neturintis jokios oficialios informacijos apie muitinėse pradėtus procesus. "Turime tik žodinę informaciją iš mūsų vežėjų, iš klientų", - sakė jis.

A. Kondrusevičius laikosi nuomonės, kad kliūtys Lietuvos vežėjams keliamos politiniais sumetimais. Todėl "Linava" susidariusią situaciją jau aptarė su Premjeru Algirdu Butkevičiumi, Užsienio reikalų ir susisiekimo ministerijomis.

"Lemia politinės priežastys - tai įvardinsiu tiesiai, todėl kažkokiomis kitomis priemonėmis šias problemas spręsti būtų labai sunku", - sako jis.

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paskelbė nuo penktadienio vakaro užfiksavusi, kad Rusijos pareigūnai sulėtino automobilių su lietuviškais numeriais įvažiavimą į Kaliningrado sritį. VSAT turi informacijos, kad Rusijos pareigūnai ne tik įsileidžia mažiau mašinų su lietuviškais numeriais, bet ir jų vairuotojams taiko sugriežtintas kontrolės procedūras.

Siekdami išsiaiškinti tokios situacijos priežastis Lietuvos pasieniečiai kreipėsi į kolegas Kaliningrado srityje. Šie paaiškino, kad Rusijos pasieniečiai jokių kliūčių įvažiuoti automobiliams su lietuviškais numeriais nedaro, tačiau yra sutrikęs muitinės tarnybos kompiuterinės sistemos veikimas.

Užsienio reikalų ministerija dėl kliūčių Lietuvos vežėjams pirmadienį kviečia pasiaiškinti Rusijos ambasadorių Aleksandrą Udalcovą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder