Algis Čaplikas: mokesčių reformoje Nr. 2 nedalyvausime

Algis Čaplikas: mokesčių reformoje Nr. 2 nedalyvausime

Liberalųjį "Trečiąjį kelią" pasirinkusi Jungtinė liberalų ir centro sąjunga ragina diskutuoti apie galimybę mažinti mokesčius.

Šeštadienį vykusiame suvažiavime partijos patvirtintame manifeste ji siūlo šildymui taikyti 5 proc. PVM tarifą, sugrįžti prie nulinio pelno mokesčio tarifo reinvestuojamam pelnui. Liberalcentristai siūlo didinti minimalų atlyginimą, kartu didinant ir neapmokestinamąjį minimumą, sumažinti PVM tarifą leidybai, meno ir kultūros veiklai, sumažinti studijų įmokas.

Liberalų ir centro sąjungos patvirtintame manifeste pažymima, kad vidutinė pensija turi sudaryti nemažiau 50 proc. vidutinio atlyginimo. Kreipdamasis į suvažiavimo dalyvius liberalcentristų lyderis Algis Čaplikas siūlė pradėti bent dalinį pensijų atkūrimą, kompensuoti neįgaliesiems, nedidinti PVM, neįšaldyti įmokų pervedimo į pensijų fondus.

"Žmonės investavo pinigus į savo senatvę, patikėjo valstybe, todėl atimti pensijas - neleistina. Nepritarsime nekilnojamojo turo ir automobilių apmokestinimui. Prabangos mokesčiui pritartume, bet protingam, kuris nesmogtų vidurinei klasei. Neįsivaizduoju, kuo pasibaigs mokesčių reforma Nr. 2, bet mes joje nedalyvausime", - suvažiavimo delegatus tikino A. Čaplikas.

"Trečiąjį kelią" pasirinkusi Liberalų ir centro sąjunga kviečia burtis visus, puoselėjančius liberalias vertybes.

Pasak Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojo Arūno Valinsko, kol kas liberalių jėgų jungimosi klausimas yra atviras, o "didžiausi derybininkai ir didžiausi argumentai yra dabartinė politinė realybė".

Kalbėdamas apie galimybes jungtis prie Liberalų sąjūdžio, A. Čaplikas sakė, kad "jeigu mes veiksime atskirai, bus blogai. Kaip jie nutars. Jeigu jie nori likti šalia "Trečiojo kelio", tegul jie būna. Jeigu jie mato save kaip darinį prie konservatorių ar socialdemokratų, tai jie yra nerimti politikai", - žurnalistams sakė A. Čaplikas.

Pasak A. Čapliko, šiuo metu liberalcentristų gretose yra apie 7 tūkst. narių. Partijos lyderis prognozuoja, kad ateityje bus apie 10 tūkst. narių.

Šeštadienį vykusiame suvažiavime Liberalų ir centro sąjunga susijungė su Tautos prisikėlimo partija.

Dviejų partijų politines jungtuves absoliučia balsų dauguma parėmė atskiri ir bendras jungtinis partijų suvažiavimai.

Partijų jungimosi sutartį pasirašė abiejų partijų lyderiai A. Čaplikas ir A. Valinskas.

Suvažiavimo delegatai patvirtino "Trečiojo kelio" manifestą. Pasak A. Čapliko, tai dokumentas, kuris sudarys pagrindą partijos rinkimų programai.

Jungtinės partijos pirmininkas A. Čaplikas turės dar vieną naują pavaduotoją. Juo tapo buvęs Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas A. Valinskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder