Antanas Vinkus: Genadijus Oniščenka pripažino, kad pieno produkcijos problemas galima išspręsti
Antanas Vinkus: Genadijus Oniščenka pripažino, kad pieno produkcijos problemas galima išspręsti

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos "Rospotrebnadzor" vadovas Genadijus Oniščenka informavo Lietuvos atstovus apie lietuviškoje pieno produkcijoje rastus pažeidimus ir pripažino, jog problemas galima išspręsti.

Tai, anot Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, buvo pasakyta per penktadienį Maskvoje įvykusį G. Oniščenkos susitikimą su Premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju, buvusiu ambasadoriumi Rusijos Federacijoje Antanu Vinkumi ir Lietuvos pieno perdirbimo įmonių vadovais.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas G. Oniščenka teigė, jog lietuviškoje produkcijoje rasta pažeidimų. Lietuvos delegacijai išsamiai paaiškinta, kokie pažeidimai aptikti. Anot Premjero patarėjo, Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas sutiko, jog problemas galima išspręsti.

"Pokalbis buvo konstruktyvus, konkretus, dalykiškas, bet kartu ir geranoriškas. Aptarėme galimybes, kaip būtų galima išspręsti iškilusias problemas ir kuo skubiau vėl uždegti žalią šviesą Lietuvos pieno produkcijai", - teigė Vyriausybės vadovo patarėjas A. Vinkus.

Pasak Premjero patarėjo A. Vinkaus, pokalbio metu buvo išdėstyta Lietuvos pozicija ir išsakytas įmonių vadovų bei Vyriausybės nerimas dėl susidariusios situacijos Lietuvos pieno gamintojams, eksportuojantiems produkciją į Rusiją. Verslininkai siekė sužinoti aiškius motyvus, kokios yra tokio Rusijos Federacijos draudimo priežastys ir kaip galima pagerinti situaciją.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba ("Rospotrebnadzor") paskelbė nuo spalio 7 d. stabdanti kai kurių pieno produktų importą iš Lietuvos, primena ELTA.

Europos Komisijos (EK) delegacija penktadienį irgi išvyko į Maskvą aiškintis, dėl kokių priežasčių Rusija apribojo Lietuvos pieno produktų importą. Spręsti problemų su Rusija į Maskvą ketvirtadienį išvyko ir buvęs Lietuvos ambasadorius Rusijoje, Premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas A. Vinkus.

Sidebar placeholder