Antanas Vinkus išmestas iš partijos, dar 8 išėjo patys

Antanas Vinkus išmestas iš partijos, dar 8 išėjo patys

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, kuris buvo tarp parlamentarų, nusprendusių sudaryti frakcijų koaliciją Seime su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Už A. Vinkaus pašalinimą balsavo 124 tarybos nariai, 38 buvo prieš ir 1 biulatenis rastas negaliojantis.

Partijos Etikos ir procedūrų komisija sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją Seime yra pripažinusi statuto pažeidimu, nes LSDP taryba 2017 m. rugsėjo 23 d. posėdyje priėmė nutarimą nutraukti koaliciją su valstiečiais žaliaisiais.

Kiti 8 frakcijų koaliciją su LVŽS Seime parėmę socialdemokratai iš partijos pasitraukė savo noru: tokį pareiškimą paviešino Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius ir Rimantas Sinkevičius.

LSDP taryba taip pat nusprendė nesvarstyti Etikos ir procedūrų komisijos pasiūlytos nuobaudos Mindaugiui Basčiui, nes jis atšaukė paramą frakcijų koalicijai.

„Būti žmogumi“

Po pašalinimo iš partijos A. Vinkus, kreipdamasis į kolegas, sakė, kad didžiausias postas yra būti žmogumi, taip pat - meilė ir laimė šeimoje.

„Aš myliu savo žmoną 46-erius metus, ir tai mano jėga“, - sakė A. Vinkus. Iš partijos pašalintas politikas tikisi, kad partijos kolegos ateityje ištaisys šią klaidą.

„Suklysti yra žmogiška. Klaidą ištaisyti yra dieviška. Tikiuosi, kad jūs kada nors ją ištaisysite“, - sakė A. Vinkus.

Socialdemokratų partijos taryba pavedė prezidiumui parengti rekomendaciją, kaip toliau turėtų elgtis Seimo frakcija.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder