Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ortopedijos priemonių
Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama ginti viešąjį interesą ir priimti procesinį sprendimą dėl ortopedijos technikos priemonių gamintojų galimo sukčiavimo, Valstybinės ligonių kasos atsakingų asmenų, privalančių kontroliuoti ortopedijos technikos priemonių gamintojų teikiamų paslaugų kompensavimo pagrįstumą, galimo piktnaudžiavimo. Parlamentinė komisija kreipėsi į prokurorus ir dėl neteisėtais veiksmais Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui galimai padarytos žalos išieškojimo iš kaltų asmenų, dėl pacientams pateikiant netinkamas ortopedijos priemones galimai padarytos žalos sveikatai atlyginimo.
Pasak Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus, komisijoje gauta informacija, kad ortopedinės avalynės gamintojai naudoja standartinius serijiniu būdu pagamintus gaminius, tačiau juos įvardina kaip individualiai pacientui pagamintus ir taip gauna žymiai didesnį apmokėjimą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.
Komisijoje gauti duomenys, kad, atlikus ortopedijos technikos priemonių gamintojų pacientams pateiktos ortopedinės avalynės vertinimą, nustatyta nemažai pažeidimų. Išvadose konstatuojama, kad visa (100 proc.) tikrinta ortopedinė avalynė yra pagaminta serijiniu būdu, o ne individualiai konkrečiam pacientui; ortopedijos įmonė patikrinimui negalėjo pateikti dalies pacientų ambulatorinių kortelių, todėl objektyviai nebuvo galima vertinti, ar pacientai turėjo siuntimą, kokia buvo jų objektyvi sveikatos būklė.
Seimo Antikorupcijos komisijos duomenimis, kai kuriais atvejais pacientų ambulatorinėse kortelėse nebuvo siuntimų nei gydytojo specialisto konsultacijai, nei siuntimų ortopedijos techninei priemonei pagaminti pagal parametrus arba siuntimuose nebuvo jokių įrašų apie paciento sveikatos būklę; arba rastuose siuntimuose nebuvo nurodoma paciento ligos istorija, objektyvūs duomenys, atliktas gydymas, siuntimo konsultuoti tikslas. Kaip sužinojo komisija, ortopedijos avalynę skirtą vaikams atsiėmė ir dokumentus pasirašė ne vaiko tėvai ar kiti teisėti vaiko atstovai, o tretieji asmenys, neturintys tam įgaliojimo, - darželio direktorius, savivaldybės specialistas; vaikiška ortopedinė avalynė pagaminta serijiniu būdu neatsižvelgiant į individualias vaiko pėdos deformacijas ir kt.
Išvadose taip pat konstatuota, kad visais tikrintais atvejais ortopedinė avalynė neatitinka pagal užsakymą gaminamai ortopedinei avalynei keliamų reikalavimų. Ekspertų išvadose yra konstatuojama galimai padaryta finansinė žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.
Rašyti komentarą