Dėl rinkėjų papirkinėjimo konservatoriai kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją

Dėl rinkėjų papirkinėjimo konservatoriai kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, atkreipdami dėmesį į ikiteisminius tyrimus, susijusius su rinkėjų papirkimais Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje.

Antikorupcijos komisijos jie prašo pakviesti Generalinės prokuratūros ir Policijos departamento kompetentingus atstovus į posėdį ir, siekiant politinio proceso skaidrumo, atsakyti į esminį klausimą: ar tyrimas buvo išsamus ir siekta nustatyti balsų pirkimo užsakovus, ne tik vykdytojus.

Rinkimų į Seimą metu visoje Lietuvoje buvo pradėti 34 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 22 - dėl galimo balsų pirkimo, raginant balsuoti už konkrečių partijų kandidatus. Šilutės rajono apylinkės teismas už rinkėjų papirkimą per antrąjį Seimo rinkimų turą Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje priėmė du sprendimus, pagal kuriuos įrodyta, kad dvi šilutiškės šių metų spalio 28 dieną, vykstant antrajam rinkimų į Seimą turui, įkalbėjo 25 rinkėjus balsuoti už partijos Tvarka ir teisingumas kandidatą Kęstą Komskį. Kaip pažymi parlamentarai, po balsavimo šiems rinkėjams buvo sumokėta po 20 Lt. Abi nuteistosios prisipažino kaltos ir sutiko su bausme.

"Kyla klausimas, ar tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai atliekami išsamiai ir leidžia nustatyti balsų pirkimo organizatorius, nelegalių lėšų šaltinius, ar užtenka įstatymuose numatytų teisinių galimybių ištirti trukdymus pasinaudoti rinkimų teise ir nubausti atsakingus asmenis", - išreiškė abejones Seimo narė A. Bilotaitė.

Pasak jos, kol visuomenei nėra iki galo įrodyta, kad K. Komskis nesusijęs su šia balsų pirkimo byla, jis pats turėjo susilaikyti nuo atsakingų Lietuvos Seimą reprezentuojančių Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų.

"Kadangi balsų pirkimo atvejai įrodyti, K. Komskis turėtų prisiimti politinę atsakomybę ir atsistatydinti iš Seimo vicepirmininko pareigų", - teigia Seimo nariai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder