Dėl Vydo Gedvilo akibrokšto Prezidentei Andrius Kubilius pareikalavo atsiprašymo

Dėl Vydo Gedvilo akibrokšto Prezidentei Andrius Kubilius pareikalavo atsiprašymo

Reaguodamas į Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo pareiškimą dėl Prezidentės komentaro apie Darbo partijos (leiboristų) siūlomą PVM lengvatą šaldytai mėsai, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, prieš tvirtinant antradienio Seimo posėdžio darbotvarkę, pasiūlė, kad Seimo Pirmininkas atšauktų vakarykštį pareiškimą ir viešai atsiprašytų dėl to visų Seimo narių.

"Tokiu viešu pareiškimu Jūs pažeidėte Seimo statutą ir viršijote savo įgaliojimus. Seimas neįgaliojo Jūsų ginti Darbo partijos, Viktoro Uspaskicho interesų. Jūs savo pareiškimu, kurį išplatinote kaip Seimo Pirmininko pareiškimą, šiurkščiai pažeidėte Seimo statutą, nes Seimo nariai neįgaliojo Jūsų tai daryti", - sakė Seimo opozicijos lyderis.

A. Kubilius pacitavo Seimo statuto 29 straipsnį, kuris apibrėžia Seimo Pirmininko įgaliojimus. Šiame straipsnyje nurodoma, kad Seimo Pirmininkas vadovauja Seimo darbui ir atstovauja Seimui.

"Siūlau surasti Seimo darbotvarkėje laiko, kad Jūs galėtumėte atsiprašyti visų Seimo narių, kurie Jūsų neįgaliojo taip elgtis, ir ištaisytumėte savo klaidą", - sakė Seimo opozicijos lyderis, pridurdamas, kad Seimo Pirmininku negali būti asmuo, kuris taip grubiai laužo Seimo statutą.

A. Kubilius apgailestavo, kad Seimo Pirmininkas į tokį pareiškimą niekaip nesureagavo.

Kaip ELTA jau skelbė, Darbo partijos (leiboristų) pirmininko pavaduotoją, Seimo Pirmininką V. Gedvilą stebina šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės komentaras dėl lengvatas įteisinančių Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisų, kurios yra neva naudingos su V. Uspaskichu siejamoms įmonėms.

"Susidaro įspūdis, kad pagal kažkokias nerašytas taisykles Prezidentė sąmoningai arba nesąmoningai gali kalbėti netiesą ir klaidinti visuomenę, tačiau tuo pačiu ji jaučiasi teisi bei visiems vienodai teisinga - taip, kaip to reikalauja Konstitucija", - pastebi Seimo Pirmininkas.

Pabrėždamas, kad Lietuva yra parlamentinė valstybė, V. Gedvilas sakė, jog jis, kaip parlamento vadovas, tuo labiau vienas iš koalicijos partnerių, kuriam metė šešėlį, negali toleruoti parlamento skaldymo bei vienos ar kitos parlamentinės grupės išskyrimo, vienus politikus žeminant, o kitus išaukštinant.

Darbo partijos (leiboristų) pirmininko pavaduotojas pažymi, kad V. Uspaskicho pasisakymai plenariniame posėdyje ir frakcijos balsavimo rezultatai (kurie yra viešai prieinami internete) užkirto kelią bet kokioms spekuliacijoms apie menamą naudą, kurią galėtų gauti su V. Uspaskicho šeima susijusios įmonės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder