Donoro širdį iš Kauno į Vilnių pasieniečiai atskraidino per 19 minučių

Donoro širdį iš Kauno į Vilnių pasieniečiai atskraidino per 19 minučių

Pirmadienio naktį pasieniečių sraigtasparniu iš Kauno į Vilniaus Santariškių klinikas transplantacijai buvo atskraidinta donoro širdis. Skrydis truko 19 min.

Gavę pranešimą iš Nacionalinio transplantacijos biuro Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės pasieniečiai sraigtasparniu "Eurocopter 135" iš savo bazės Paluknyje, Trakų rajone, nuskrido į Kauną, kur nusileido prie klinikų.

Apie 2 val. nakties prie pasieniečių sraigtasparnio po operacijos atskubėjo penkių medikų brigada, nešina jauno donoro širdimi. Kaune pakilęs VSAT sraigtasparnis vos po 19 min. trukusio naktinio skrydžio nusileido prie pat Santariškių klinikų Vilniuje. Čia išlaipinę į širdies persodinimo operaciją nuskubėjusius gydytojus pasieniečiai sraigtasparniu grįžo į savo bazę Paluknyje.

2011 m. gegužę VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras pasirašė sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami moderniais pasieniečių sraigtasparniais "Eurocopter". Nuo tada šie orlaiviai tokiems skrydžiams pasitelkiami nuolat. Pasieniečių pilotai organus yra pasirengę operatyviai gabenti ir iš užsienio šalių, tačiau kol kas to neprireikė.

VSAT sraigtasparniai "Eurocopter" yra greitaeigiai, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali leistis kone ligoninių kiemuose.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder