Eglė Kusaitė nuteista dėl melagingų parodymų

Eglė Kusaitė nuteista dėl melagingų parodymų

Vilniaus miesto apylinkės teismas klaipėdietę Eglė Kusaitę pripažino kalta dėl melagingų parodymų davimo. Subendrinus ankstesnes bausmes merginai skirta 75 MGL (9 tūkst. 750 litų) dydžio bauda.

E. Kusaitė kaltinta davusi melagingus parodymus prieš terorizmo bylą tyrusius Generalinės prokuratūros prokurorus Gintarą Jasaitį ir Justą Laucių. Ketinimais Rusijos karinėje bazėje surengti teroro aktą kaltinama bei jau nuteista dėl grasinimų prokurorams E. Kusaitė teigė, jog jai per apklausą buvo leidžiami psichotropiniai vaistai, naudotas psichologinis ir fizinis smurtas, prie jos esą buvo seksualiai priekabiaujama, liečiamos intymios vietos.

Ši byla nagrinėta nuo 2011 metų gruodžio, bet buvo įstrigusi, nes E. Kusaitė pareikalavo teisėjo Petro Karvelio nušalinimo - esą teisėjas galėjo būti šališkas, nes kitoje byloje dėl grasinamos SMS žinutės prokurorui J. Lauciui priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. Byla perduota nagrinėti teisėjui Olegui Zaicevui.

E. Kusaitė jai pareikštus kaltinimus neigė.

Vilniaus apygardos teisme finišo tiesiąją pasiekė E. Kusaitės baudžiamoji byla, kurioje ji kaltinama terorizmu. Gegužės pabaigoje tikimasi išgirsti nuosprendį. Prokurorai siūlo merginą įkalinti 10 metų, primena ELTA.

E. Kusaitė kaltinama tuo, kad kūrė organizuotą grupę teroro aktui vykdyti, dalyvavo organizuotos grupės teroro aktui vykdyti veikloje bei rengėsi įvykdyti teroro aktą sprogdindama save strateginės reikšmės objekte, taip sukeldama pavojų daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai bei siekdama, kad dėl to atsirastų sunkių padarinių - susisprogdinimo metu būtų nužudyta kiek galima daugiau žmonių ir šiais veiksmais įbauginti žmonės.

E. Kusaitę Lietuvos teisėsaugos pareigūnai sulaikė 2009-ųjų spalį, kai ji rengėsi išvykti į Rusiją. Ji esą yra priėmusi islamą ir internetu nuolat bendravo su čečėnų tautybės asmenimis. Mergina nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki 2010-ųjų rugpjūčio.

E. Kusaitė savo kaltę neigia, tvirtindama, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder