Etikos komisija: Artūras Zuokas ir Romas Adomavičius pažeidė įstatymą

Etikos komisija: Artūras Zuokas ir Romas Adomavičius pažeidė įstatymą

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ir tarybos narys Romas Adomavičius, dalyvaudami rengiant, svarstant ir balsuojant dėl nekilnojamojo turto mokesčio dydžio Vilniaus mieste 2012 metams nustatymo, nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, antradienį nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

VTEK tyrimą dėl kito tarybos nario - Vytauto Milėno - nutraukė.

Kaip savo pranešime pažymi VTEK, A. Zuokas ir R. Adomavičius yra stambūs akcininkai ir dėl to jie asmeniškai buvo suinteresuoti ženklias nekilnojamojo turto mokesčio sumas - nuo 30 iki 75 tūkst. litų per metus - Vilniaus mieste mokančių bendrovių sėkminga veikla.

"Todėl priimant minėtą sprendimą šie asmenys negalėjo išlikti objektyvūs ir nešališki, kaip to reikalauja įstatymas", - konstatavo VTEK.

Komisija tyrimą dėl tarybos nario V. Milėno nutraukė dėl mažareikšmiškumo. Anot VTEK, šis politikas atitinkamose bendrovėse turi mažiau nei 10 proc. akcijų, o mokėtina metinė nekilnojamojo turto mokesčio suma minėtoms bendrovėms sudaro mažiau kaip 10 tūkst. litų.

Sidebar placeholder