Ginkluoto užpuolimo metu kylančias grėsmes mažina praktiniai įgūdžiai

Ginkluoto užpuolimo metu kylančias grėsmes mažina praktiniai įgūdžiai

Spalio mėnesį baigėsi metus trukę saugos sprendimų kompanijos „G4S Lietuva“ organizuoti mokymai „Lietuva Statoil“ degalinių tinklo darbuotojams, skirti gilinti žinias apie elgesį ginkluoto apiplėšimo metu ir prevencines priemones, kurios degalines užpuolikams padarytų nepatraukliu taikiniu.

Nors Lietuvoje ginkluoti viešų įstaigų užpuolimai įvyksta palyginti retai, darbuotojų ir klientų saugumu suinteresuotoms įmonėms „G4S Lietuva“ siūlo specialiai tokių situacijų valdymui ir prevencijai skirtus mokymus. Saugos sprendimų kompanijos klientai, pageidaujantys mokymų, vadovaujasi nuostata, jog didžiausia vertybė yra žmogus, todėl išmokyti darbuotojus apsaugoti save ir pasirūpinti klientu yra ne mažiau svarbu, nei teikti kokybišką paslaugą ar didinti pardavimus.

„Ginkluotas užpuolimas – stresinė situacija, kurios metu nelieka laiko apgalvoti savo veiksmų, todėl reikalingi praktiniai įgūdžiai, leidžiantys būtinus veiksmus atlikti automatiškai. Nemažiau svarbu padaryti viską, kad apiplėšimo apskritai pavyktų išvengti – tam pakanka kartais visai paprastų prevencinių priemonių, kurioms, deja, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime dažnai neskiriame pakankamai dėmesio, kol nelaimė neištinka,“ – pastebi „G4S Lietuva“ Kompetencijos ugdymo centro vadovas Vygantas Ranonis.

Saugos bendrovės „G4S Lietuva“ mokymai, kuriuose vienodai dėmesio skiriama teoriniams klausimams ir praktiniams įgūdžiams, degalinių darbuotojams ne tik padeda tvirčiau jaustis užpuolimo metu, bet ir atkreipia dėmesį į rizikos faktorius, apie kuriuos kasdieniame gyvenime ne visada susimąstome.

„Džiugu, kad privačios saugos tarnybos investuoja į užpuolimų prevenciją, nes akivaizdu, kad tai duos daug naudos ateityje ir bus puiki prevencinė priemonė prieš užpuolikus. Policija palaiko visas panašias iniciatyvas, skirtas darbuotojų kvalifikacijos kėlimui ar mokymams, smurto prevencijai ar turto apsaugai“, – teigia Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

Remiantis Informatikos ir ryšių departamento prie VRM statistiniais duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių šalyje registruota 1661 plėšimas, o tai yra 17,5 proc. mažiau nei 2011 m. 10 mėn. Beveik 50 proc. plėšimų policijai pavyksta išaiškinti.

Nors Lietuvos teisės aktuose nėra numatytas reikalavimas degalinių darbuotojus mokyti elgesio ginkluoto apiplėšimo metu, tačiau darbuotojų ir klientų sauga bei sveikata suinteresuota „Lietuva Statoil“ kompanija kartu su G4S mokymus savo darbuotojams rengia jau antrus metus iš eilės.

„Sveikata ir sauga yra mūsų kompanijos prioritetas, todėl mes daug dėmesio skiriame šiai sričiai.

Jau nuo 2000 metų rengiame apiplėšimų prevencijos mokymus degalinių darbuotojams. Džiugu, kad darbuotojai supranta šių mokymų svarbą ir aktyviai dalyvauja juose bei jų metu nelieka tik stebėtojais, bet ir patys dalyvauja pratybose. Pasisemti žinių iš profesionalų – visada naudinga, o kursų metu ne tik mokoma, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, bet atkreipiamas dėmesys į iš pažiūros savaime suprantamus, tačiau kartais tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime lemtingais tapti galinčius įpročius“, – pasakojo Silva Jaruševičienė, Lietuva Statoil saugos specialistė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder