Gintautas Paluckas: turime iš naujo atrasti tikrąją socialdemokratiją

Gintautas Paluckas: turime iš naujo atrasti tikrąją socialdemokratiją

Socialdemokratų partija turi iš naujo atrasti savo ideologiją, nes socialdemokratija yra daugiau nei „liberalizmas iki tam tikro lygio“, sako naujasis partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Partijos suvažiavime pirmininko pareigas oficialiai perėmęs G. Paluckas savo kalboje pabrėžė, kad partijos darbotvarkė prasidės nuo moterų politinio įgalinimo, o lyčių kvotos bus taikomos ne tik socialdemokratų partijos valdyboje, bet ir prezidiume.

„Moteris 6 kartus daugiau laiko skiria namų ūkio priežiūrai (...). O kaip mes, kaip visuomenė, joms atsilyginame? 15 proc. mažesniais atlyginimais, ribotomis karjeros galimybėmis ir mažesne pensija“, - kalbėjo G. Paluckas.

Išplatintame XXXV suvažiavimo kreipimesi teigiama, kad partija įsipareigoja kovoti su socialine atskirtimi, ypač regionuose, reformuoti mokesčių politiką ir didinti žmonių pasitikėjimą valstybe.

„Socialdemokratija nėra tik „pašalpos ir išmokos“, o žmogaus išlaisvinimas iš gamtos ir rinkos sąlygotos nelygybės, žmogaus įgalinimas pasirūpinti pačiu savimi“, - kalbėjo G. Paluckas.

„Sugebėsime priimti teisingesnį darbo kodeksą, kuris leis mums patikėti, kad mums svarbiausias yra žmogus“, - kalbėjo naujasis socialdemokratų vadovas.

Po 8-erių metų vadovavimo partijai, pirmininko postą paliekantis Algirdas Butkevičius teigė, kad traukiasi ramia širdimi, o G. Paluckui linkėjo jaunų partijos narių entuziazmą derinti su senesniųjų politikų patirtimi.

„Tikiu, kad nauja vadovybė sugebės sutelkti darbui ambicingą jaunimą ir patyrusius bičiulius“, - kalbėjo A. Butkevičius.

Vilniaus vicemero pareigas einantis G. Paluckas socialdemokratų pirmininku buvo išrinktas balandžio pabaigoje, antrame rinkimų ture nugalėjęs ūkio ministrą Mindaugą Sinkevičių.

Pasveikinti G. Palucko į suvažiavimą atvyko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguotas Premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius. Nei LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, nei LVŽS deleguotas Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis į koalicijos partnerių suvažiavimą neatvyko.

S. Skvernelis, sakydamas sveikinimo kalbą, vylėsi, kad su G. Palucku priešakyje socialdemokratų partija vadovausis XXI a., o ne XIX a. vertybėmis. Anot Premjero, tiek LVŽS, tiek socialdemokratų siekiai yra tie patys, bet veikimo būdai gali skirtis.

„Strateginiai tikslai yra vienodi, bet taktika yra skirtinga“, - kalbėjo S. Skvernelis. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder