"Kaunas Seaways" negali atsikratyti pabėgėlių

"Kaunas Seaways" negali atsikratyti pabėgėlių

Liepos pabaigoje AB "DFDS Seaways" kelte "Kaunas Seaways", jam plaukiant iš Turkijos į Ukrainą, atvirame denyje aptikta 12 pabėgėlių. Kadangi neturi dokumentų, šiuo laivu jie plaukioja jau beveik mėnesį, nes nė viena šalis nesutinka jų priimti.

Keltas "Kaunas Seaways", plaukiojantis su Lietuvos vėliava, yra išnuomotas Ukrainos kompanijai. Jis plaukioja Juodojoje jūroje, maršrutu Stambulas-Černomorskas kursuoja tarp Turkijos ir Ukrainos.

Bendrovės "DFDS Seaways" komunikacijų ir ryšių su visuomene vadovo Baltijos jūros regionui Vaido Klumbio manymu, pabėgėliai sąmoningai bando keliauti be dokumentų ir gudrauja nurodydami ne tas šalis, iš kurių yra išvykę.

Dauguma pabėgėlių teigė esantys iš Palestinos, tačiau tiek "DFDS Seaways", tiek Ukrainos kompanijos samdyti ekspertai nustatė, kad vis dėlto keturi jų yra iš Alžyro, o aštuoni - iš Maroko.

V. Klumbio teigimu, kadangi pabėgėliai neturi dokumentų, tai labai apsunkina situaciją.

"Kadangi jie neturi dokumentų, nė viena šalis nesutinka jų priimti - nei Turkijos, nei Ukrainos imigracijos tarybos. Pirmiausia jie turi būti identifikuoti, turi turėti galiojančius kelionės dokumentus ir t. t. Šis procesas gana sudėtingas ir ilgas. Jau kreiptasi ir į Turkijos imigracijos tarnybą, ir į Ukrainos, ir į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją. Pagalbos prašyta Jungtinių Tautų atstovų Turkijoje ir Ukrainoje, kreiptasi į atitinkamų šalių ambasadas", - sakė V. Klumbys.

Dėl tokio įsibrovimo į laivą "DFDS Seaways" patiria nuostolių. Pabėgėliai apgyvendinti kajutėse, yra maitinami, prižiūrimi specialiai samdytų apsaugos darbuotojų - kad būtų saugūs keleiviai, vilkikų vairuotojai, krovinys, laivas ir patys pabėgėliai. Be to, pabėgėliai aprūpinti rūbais. Vienam jų reikėjo gydytojo, šis buvo iškviestas.

Negana jau dabar patiriamų nuostolių, galima dalykas, visos tų žmonių repatrijavimo išlaidos guls ant "DFDS Seawys" pečių. Žinoma, bent dalį jų kompensuos draudikai.

"Kiek mums tai kainuos, kol kas dar negalime pasakyti", - sakė V. Klumbys.

Pasak jo, nutikus tokiam dalykui, atsiduriama tarsi kokioje pilkojoje zonoje, neaišku, kaip tas klausimas turi būti sprendžiamas. Šalys turi sutikti priimti tuos pabėgėlius. Dar klausimas, ar jie patys sutiks vykti į tas valstybes, kurios sutiks priimti.

V. Klumbio teigimu, yra iškilę labai daug klausimų ir kol kas yra labai mažai atsakymų. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder