Kaune planuojama pastatyti skulptūrą Leonidui Donskiui

Kaune planuojama pastatyti skulptūrą Leonidui Donskiui

Kaune planuojama pastatyti skulptūrą pernai mirusiam filosofui Leonidui Donskiui. Kauno savivaldybė trečiadienį pranešė, kad ši skulptūra yra tarp dvylikos darbų, išrinktų „Kauno akcentų“ konkurse.

„Konkursui pateiktas labai preliminarus eskizas, bet idėja aiški, kad tai natūros dydžio skulptūra, vaizduojanti Leonidą Donskį realistiškai“, – BNS sakė Kultūros paveldo komisijos pirmininkas Saulius Rimas.

Ant skulptoriaus Alfonso Vauros kūrinio, kurį planuojama pagaminti iš bronzos ir akmens, planuojama iškalti L.Donskio citatą: „Žmogus negimsta laisvas, gimęs jis tėra atvira laisvės ir nelaisvės galimybė; bet tai nereiškia, kad dėl to jį reikia pavergti ir neleisti jam būti laisvam“.

Skulptūra vaizduotų L.Donskį lengvai atsirėmusį į pilkos spalvos granito turį šalia Vytauto Didžiojo universiteto, kuriame profesorius dirbo, centrinių rūmų Studentų skvere. Skulptūros veidas būtų nukreiptas į paradinį fasadą, kur pasitiktų iš rūmų išeinančius dėstytojus, studentus bei kitus lankytojus.

Kaip pranešė savivaldybė, ekspertų komisija atrinko septynias skulptūrų idėjas: Tado Šimkaus „Gyvybės valtis“, bendrovės „Membranos“ „Būsimas LR prezidentas“, Dariaus Augulio įmonės „Saulės laivas“ bei Tado Vosyliaus „ Planeta X“, „ Bėgantis žmogus“, „Molas“ ir „Lenktynės“.

Dar penkias idėjas atrinko pati savivaldybė: tai Luko Šiupišinsko „Kankorėžis“ ir „Zen Triušis“, Stasio Žirgulio  paminklas semiotikos pradininkui Lietuvoje Algirdui Juliui Greimui, skulptūra L.Donskiui ir bendrovės „Bermanta“ paminklas Jonui Jablonskiui.

Idėjų įgyvendinimui šių metų miesto biudžete numatyta beveik 400 tūkst. eurų.

Projektui įgyvendinti iš Kauno  miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama iki 100 proc. projekto sąmatos.

Toks konkursas Kaune vyksta antrus metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder