Kęstutis Pūkas atsisako Seimo nario mandato

Kęstutis Pūkas atsisako Seimo nario mandato

Seimo narys Kęstutis Pūkas atsisako Seimo nario mandato.

Tai penktadienį jis pranešė Seime, pradėjus nagrinėti jo mandato panaikinimo klausimą. Politikas taip pat priekaištavo, kad yra pažeistos jo teisės į gynybą.

Parlamentarai balsavimu nutarė, kad advokatės Aušros Ručienės nedalyvavimas Seimo posėdyje netrukdo apkaltą nagrinėti Seime.

Per paskelbtą pertrauką parengtas nutarimo projektas dėl K. Pūko atsistatydinimo iš Seimo nario pareigų ir apkaltos proceso Seime nutraukimo.

Jame teigiama, kad Seimas, atsižvelgdamas į K. Pūko atsistatydinimo pareiškimą ir vadovaudamasis Seimo statutu, nutaria „patenkinti Seimo nario Kęstučio Pūko atsistatydinimo iš Seimo nario pareigų ir Seimo nario mandato atsisakymo pareiškimą“.

Nutarimo projekte taip pat numatyta „nutraukti Seime Seimo nario Kęstučio Pūko apkaltos procesą“.

Nutarimo projektą dar svarstys Seimas. Jis turėtų įsigalioti nuo paskelbimo visuomenės informavimo priemonėse.

Seimo statutas numato, kad asmuo, kuriam taikoma apkalta, turi teisę bet kurioje apkaltos proceso dalyje, tačiau tik iki balsavimo pradžios, atsistatydinti iš pareigų ar atsisakyti Seimo nario mandato, pateikdamas dėl to pareiškimą raštu. Toks pareiškimas turi būti nedelsiant patenkintas.

Asmeniui atsistatydinus apkaltos procesas nutraukiamas, ir tai įforminama Seimo nutarimu. Jame nurodoma, kad asmuo, kuriam taikoma apkalta, pateikė pareiškimą atsistatydinti, kad šio asmens pareiškimas tenkinamas ir kad apkaltos procesas Seime nutraukiamas.

Konstitucinis Teismas pernai gruodį paskelbė, kad Seimo narys Kęstutis Pūkas pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder