Konstitucinis Teismas: Pūkas pažeidė Konstituciją

Konstitucinis Teismas: Pūkas pažeidė Konstituciją

Konstitucinis Teismas antradienį paskelbė, kad Seimo narys Kęstutis Pūkas pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką.

Seksualiniu priekabiavimu K. Pūką apkaltino kelios moterys, kurių teigimu, per darbo pokalbius į Seimo nario padėjėjo vietą jis elgėsi nederamai, laidė dviprasmiškas užuominas, siūlė eiti į Seimo viešbutį.

Seimo specialiosios tyrimo komisijos manymu, Seimo nario K. Pūko padėjėjo-sekretoriaus pareigas einančių asmenų darbo metu bei pokalbių dėl Seimo darbo vietos metu veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba buvo žeminamas kandidačių orumas, jos buvo diskriminuojamos dėl jų socialinės padėties, taip pat savo elgesiu K. Pūkas diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą.

Gegužės 2 dieną Seimas nutarė pradėti apkaltos procesą Seimo nariui K. Pūkui. Parlamentarai kreipėsi į Konstitucinį Teismą išvados, ar Seimo nario K. Pūko konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

Gruodžio 5 d. Seimas patenkino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą ir panaikino Seimo nario K. Pūko teisinę neliečiamybę.

Pats K. Pūkas nesutinka su kaltinimais ir tvirtina, kad jam inkriminuojamos veikos nėra nusikalstamos. Politiko nuomone, su juo siekiama susidoroti.

Konstitucinio Teismo sprendimas atveria kelią tęsti K. Pūkui Seime pradėtą apkaltą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder