Liberalų ir centro sąjunga byra dalimis

Liberalų ir centro sąjunga byra dalimis

Prieš dvi savaites naują pirmininką išsirinkusi Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) jau byra. Keli šimtai partijos narių prisijungė prie Liberalų sąjūdžio, kita dalis pabėgėlių svajoja apie naujo darinio kūrimą, praneša 15min.lt.

Per pastarąsias dvi savaites iš Liberalų ir centro sąjungos į Liberalų sąjūdį išėjo keli šimtai žmonių. Tarp jų – visas Akmenės LiCS skyrius, pokalbiai vyksta Vilniuje, Tauragėje, Šiauliuose, Trakuose.

„Tokios statistikos nesame suvedę, bet pavienių žmonių stoja iš Vilniaus, Akmenės visas skyrius įstojo, o jame buvo apie šimtą žmonių. Dabar Trakuose bręsta dalies perėjimas, Šiauliuose, Tauragėje yra perėjusių. Kad šimtais pereina tai tikrai galima sakyti“, – skaičiavo Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Kurs naują darinį?

Iš LiCS traukiasi ir partijos pirmininko rinkimuose prieš dvi savaites pralaimėjusi Šeškinės skyriaus pirmininkė Asta Paškevičienė. Ji tikina, kad kartu su ja partiją paliks ir visas būrys kolegų.

„Įdėjome nemažai pastangų, kad organizacija galėtų gyventi, atsinaujinti, persitvarkyti, atgimti ar kitaip pakeisti savo veiklą, tačiau to neįvyko. Tai yra pagrindinis motyvas“, – kodėl nutarė su visu Šeškinės skyriumi ir partiečiais iš kitų Vilniaus skyrių palikti partiją, paaiškino A. Paškevičienė.

Pasak jos, partijos pirmininko rinkimai atskleidė, kad partijoje daugiau žmonių nori prisijungti prie kitų politinių jėgų ir išnykti, o ne stengtis atsinaujinti ir toliau egzistuoti savarankiškai.

„Mes neturėjome minčių jungtis ar vesti jos kažkur, kas neišvengiamai veda į išnykimą vadybine prasme“, – kalbėjo A. Paškevičienė.

Dabar, palikusi LiCS, moteris mįslingai kalba apie savo politinę ateitį. Nors pripažįsta esanti viliojama ne vienos politinės partijos prisidėti, A. Paškevičienė sako dabar turinti kitą planą.

„Mes išvis nelabai galvojame, kad persirašymas į kitą sąrašą yra didelė vertybė. Mes turime savo idėją, savo požiūrį ir savo planų. Kol kas sprendimo yra ieškoma, jis yra gimimo stadijoje“, – klausiama, ar ketina kurti naują politinę jėgą, teigė buvusi pretendentė į LiCS pirmininko postą.

A. Paškevičienė negalėjo suskaičiuoti, kiek LiCS narių kartu su ja mąsto apie naujos jėgos kūrimą. Naujai partijai sukurti, Lietuvoje reikia tūkstančio žmonių.

„Klausimas yra per ankstyvas. Kol kas neturime sprendimo, ar mums reikia tūkstančio, ar sviejų, ar šešių tūkstančių, o gal pakaks ir 150 žmonių. Sprendimas yra gimimo stadijoje“, – kartojo pašnekovė.

LiCS šiuo metu priklauso 3, 3 tūkst. narių.

Susitiko, bet nesutarė

Savo ruožtu naujasis LiCS pirmininkas Artūras Melianas kalbėdamas su 15min.lt paneigė, kad iš jo partijos žmonės išeina būriais. Pasak jo, partiją po pirmininko rinkimo paliko „pavieniai žmonės“.

„Gal keliolika žmonių. Nėra masinio judėjimo“, – tvirtino jis.

Pats A. Melianas įsitikinęs, kad LiCS dar yra stipri jėga ir žada, kad savivaldybių rinkimuose partija pasieks 7 proc. rinkėjų palankumo rezultatą ir „visiems įrodys, kad per anksti ją nurašė“.

Visgi A. Melianas pripažįsta, kad geriausias ateities planas jo vadovaujamai partijai būtų susijungti su Liberalų sąjūdžiu ir kartu „kurti alternatyvą populistinėms jėgoms“.

„Liberalios jėgos Lietuvoje turi jungtis ir visa atsakomybė dabar už tą procesą tenka Liberalų sąjūdžiui, nes jie Seime turi didžiausią frakciją. Jei jie to nedarys, tai reiškia, kad jie šiek teik melavo rinkėjams", - pareiškė A. Melianas.

Jis pripažino apie susijungimą jau kalbėjęsis su Liberalų sąjūdžio pirmininku E. Masiuliu, tačiau sutarimo nepasiekė.

E. Masiulis sako, kad Liberalų sąjūdis šiuo metu nemato reikalo į savo gretas įjungti visą partiją. Jis neslepia, kad Liberalų sąjūdžiui palankiau liberalcentristus priimti po vieną.

„Tie žmonės, kur nori, skyriuose, visi skyriai, ar grupėmis, ar po vieną yra kviečiami, bet kaip institucijų mes partijų jungti neplanuojame. Mes nelabai manome, kad susijungimas iš viršaus dviejų partijų duotų didesnį mūsų partijos populiarumą. Netgi priešingai – jis gali sumažėti, todėl netikime susijungimo efektu“, – teigė E. Masiulis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder