Liberalų ir centro sąjungos taryba posėdyje patvirtino Trečiojo kelio programos projektą

Liberalų ir centro sąjungos taryba posėdyje patvirtino Trečiojo kelio programos projektą

Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) taryba posėdyje šeštadienį patvirtino 2012 metų Seimo rinkimams parengtos Trečiojo kelio programos projektą ir surengė patariamąjį daugiamandatės apygardos kandidatų reitingavimą.

LiCS pirmininkas Algis Čaplikas apžvelgė politinę situaciją Lietuvoje, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys supažindino Tarybos narius su ligoninių tinklo optimizavimo rezultatais, situacija vaistų rinkoje, informavo apie greitosios pagalbos užtikrinimą. Naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas kalbėjo apie tai, kad sieks užtikrinti vidaus reikalų sistemos darbų tęstinumą, užtikrinti socialines garantijas pareigūnams. LiCS frakcijos seniūnas Andrius Burba informavo apie frakcijos rengiamus teisės aktus.

Programos klausimais pasisakė LiCS vicepirmininkai Regimantas Čiupaila, Gintautas Babravičius, nariai Rimantas Taraškevičius, Mečys Laurinkus.

Apžvelgdamas politinę situaciją, A. Čaplikas sakė: "Dar niekada Lietuvoje nebuvo taip neigiamos ir niekinamos valstybės institucijos, dar niekada politinis Lietuvos elitas netrypė valstybės institucijų. Manau, kad chaosas ir suirutė Lietuvoje yra keliami sąmoningai ir dominuos visos rinkimų kampanijos metu, taigi mes privalome atnešti rimties ir ramybės šioje sudėtingoje situacijoje". Jis taip pat kalbėjo apie pernai iškeltą liberalių partijų vienijimo idėją ir pakvietė LiCS narius bendradarbiauti su liberalaus sparno politikais.

Posėdyje buvo pristatytas ir patvirtintas Trečiojo kelio programos projektas. "Trečiasis kelias - tai kitokia Lietuva, nežaidžianti futbolo tarp socialliberalų iki konservatorių vartų. Taigi mes už Lietuvą, kuri nesiblaško tarp kairės ir dešinės partijų", - apibendrindamas sakė partijos pirmininkas.

Trečiojo kelio programoje numatyti tikslai, kurių Liberalų ir centro sąjunga sieks savo tolesnėje veikloje, ir uždaviniai, kuriuos įgyvendins. "Trečiojo kelio tikslas - sugrąžinti žmonių ir visos visuomenės pasitikėjimą savo galiomis, savo valstybe, teisingumu, kurti turiningą, orų gyvenimą sau ir ateities kartoms, konkurencingai dalyvauti pasaulio ekonominiuose ir politiniuose procesuose, sustabdyti konfrontaciją ir nusivylimą, sugrąžinti Lietuvos kaip ekonomiškai klestinčios valstybės įvaizdį, visų pirma, savo piliečiams, laikinai palikusiems šalį (...) Vardan stabilumo ir klestėjimo Lietuvoje mes dirbome ir su kairiaisiais, ir su dešiniaisiais, tačiau ideologiniai skirtumai su šiomis jėgomis neleido mums realizuoti visų savo siekių gerinant gyvenimo kokybę. Todėl mes sakome - nėra savaime blogos kairės ar blogos dešinės savaime, yra tik bloga politika, su kuria mes nesutinkame", - rašoma programoje.

Pagrindinis LiCS veiklos prioritetas - tai dirbantys visų profesijų žmonės ir kiekvienas, kuris savo darbu kuria valstybės, visuomenės ir savo šeimos gerovę.

Kaip pažymėjo LiCS pirmininkas A. Čaplikas, artimiausiu metu LiCS išgrynins ir visuomenei pateiks 10-ies konkrečių darbų sąrašą.

Taryboje nariai taip pat reitingavo daugiamandatės apygardos kandidatus, kurių sąraše - 181.

LiCS Seime turi 12 atstovų, Vyriausybėje - 3 atstovus, Savivaldybės tarybose: 6 merus, 6 vicemerus ir 6 administracijų direktorius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder