Liberalų sąjūdžio pirmininku perrinktas Eligijus Masiulis

Liberalų sąjūdžio pirmininku perrinktas Eligijus Masiulis

Šeštadienį Vilniuje vykstančiame suvažiavime Liberalų sąjūdis partijos pirmininku perrinko Eligijų Masiulį.

Į partijos pirmininko pareigas pretendavo iš anksto kandidatu iškeltas E. Masiulis, o partijos suvažiavimo metu buvo iškeltas europarlamentaras Antanas Guoga. Susumavus liberalų surengto elektroninio balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad E. Masiulis surinko 605 balsus, o A. Guoga - 166 suvažiavimo dalyvių balsus.

Padėkojęs suvažiavimo dalyviams, Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis žadėjo ir toliau eiti kartu laisvės keliu, padėkojo A. Guogai už konkurenciją, o ten, kur konkurencija, anot jo, yra ir "greitesnė kraujotaka".

A. Guoga, pasveikinęs nugalėtoją ir įteikęs jam puokštę, padėkojo už jį balsavusiems kolegoms ir vylėsi, kad žmonės jį per būsimus rinkimus reitinguos ir jis bus pirmas. Be to, sakė partijoje steigsiantis frakciją "Klestinti Lietuva".

Perrinktas liberalų lyderis E. Masiulis suvažiavime pabrėžė, kad Liberalų sąjūdžio vaidmuo šalies politiniame gyvenime tampa vis svarbesnis, nes pastaruoju metu kėsinamasi ne tik į pagrindines laisves ir pasirinkimus, bet ir į žmogaus teisę užsidirbti.

"Per 25 metus Lietuva įsitvirtino kaip visateisė Europos Sąjungos, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų narė. Tačiau sprendžiant labai svarbius globalius reikalus buvo pamiršta žmogaus kasdienybė. Kai kas tikėjosi, kad gerovė į kiekvienus namus ateis savaime. Taip neįvyko. Vis dar turime per didelį biurokratinį aparatą, ribojantį mūsų gerus norus. Ir per didelę mokesčių naštą, apribojančią pinigų kiekį kišenėje. Liberalai yra pasiruošę įgyvendinti esminius pokyčius ir padėti kurti didesnę Lietuvą - be keršto ir pavydo mokesčių, be augančios biurokratijos ir žmonių rūšiavimo", - teigia E. Masiulis.

Jis suvažiavimo dalyviams pristatė "Didesnės Lietuvos" planą. Pirmoji užduotis - įtvirtinti sąlygas didesniems atlyginimams, pirmiausia mažinant mokestinę naštą dirbantiems. Tam būtina kelti bendrą neapmokestinamų pajamų dydį bent iki minimalios algos, peržiūrėti mokesčius vaikus auginantiems tėvams, įvesti "Sodros" lubas. "Reikia sulaužyti taisyklę, kad Lietuvoje vidutinę algą gaunančio žmogaus pajamos apmokestinamos bene labiausiai Europoje ir tarp pažangių pasaulio valstybių", - sakė E. Masiulis. Liberalo teigimu, ten, kur pagrindinis gyventojų traukos taškas vis dar yra Darbo birža, reikia galvoti apie "žalius koridorius" verslui.

Antra, didesnė Lietuva bus tada, kai mūsų bus daugiau - tie, kurie išvyko iš šalies ieškodami geresnio gyvenimo, turi žinoti, kad bet kada gali grįžti namo. Arba prisidėti kuriant stiprią, modernią valstybę. "Lietuviškas pasas yra ne tik duotybė, bet ir vertybė, kurios niekas neturi teisės atimti", - sakė E. Masiulis. Jis ragino kuo greičiau įteisinti internetinį balsavimą, kuris reikalingas ne liberalams, ne Vyriausiajai rinkimų komisijai ar IT specialistams, bet pasaulio lietuviams.

Trečia, didesnė Lietuva bus, kai atsiras daugiau laisvės rinktis. Kuo valdžia labiau pasitikės savo piliečiais, tuo labiau piliečiai pasitikės valdžia. "Niekam neturi kilti abejonių, kad tada, kai reikės, valstybė bus tvirtas užnugaris. Pasitikėjimas valstybe ir saugumu prasideda nuo tokių paprastų dalykų kaip veikiantis trumpasis pagalbos telefonas", - teigė E. Masiulis.

Pirmą kartą Liberalų sąjūdis pristatė ir liberalų vyriausybę - komandą, kuri yra pasirengusi dirbti po 2016 m. Seimo rinkimų. Joje - daugiausia žinomos, esamų ir buvusių Seimo narių pavardės. Aplinkos ministerijai siūlomas vadovauti Simonas Gentvilas, Energetikos - Nerijus Pačėsa, Finansų - Giedrius Dusevičius, Krašto apsaugos - Algis Kašėta, Kultūros - Dalia Teišerskytė, Socialinės apsaugos ir darbo - Dalia Kuodytė, Susisiekimo - Rimantas Mikaitis, Sveikatos apsaugos - Eduardas Pabarčius, Švietimo ir mokslo - Gintaras Steponavičius, Teisingumo - Arminas Lydeka, Užsienio reikalų - Petras Auštrevičius, Ūkio - Antanas Guoga, Vidaus reikalų - Vitalijus Gailius, Žemės ūkio - Eugenijus Gentvilas. Vyriausybei vadovautų partijos pirmininkas E. Masiulis.

Aštuntajame Liberalų sąjūdžio suvažiavime susirinko rekordinis skaičius dalyvių - net 796 delegatai ir 150 svečių.

Sidebar placeholder