Linas Linkevičius išreiškė paramą Albanijos narystės ES siekiams

Linas Linkevičius išreiškė paramą Albanijos narystės ES siekiams

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Lietuvoje viešinčiu Albanijos užsienio reikalų ministru Ditmiru Bushati aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Albanijos narystės Europos Sąjungoje (ES) siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

Lietuvos diplomatijos vadovas pasveikino tvirtus Albanijos vyriausybės įsipareigojimus ir prioritetinių reformų įgyvendinimą siekiant narystės ES.

„Tikiu, kad jūsų pastangos ir ryžtas atneš teigiamų rezultatų. Lietuva remia Albaniją ES integracijos kelyje“, - teigė L. Linkevičius. Ministras taip pat dėkojo Albanijai už indėlį į Baltijos šalių saugumą - Albanijos karių kontingentas dalyvauja NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Latvijoje veikloje.

Albanija nuo 2014 metų yra ES šalis kandidatė. 2016 metais Europos Komisija pareiškė esanti pasirengusi rekomenduoti pradėti stojimo derybas su sąlyga, kad šalis tinkamai įgyvendins prioritetines reformas teisingumo sistemoje, viešojo administravimo, kovos su korupcija, organizuotu nusikalstamumu ir žmogaus teisių apsaugos srityse. Albanija tikisi dar šiais metais sulaukusi reformų įgyvendinimo įvertinimo būti pakviesta pradėti derybas dėl narystės ES.

Sidebar placeholder