Loreta Graužinienė: nežinau, kas bus tuo "policininku", kuris užtikrins tvarką

Loreta Graužinienė: nežinau, kas bus tuo "policininku", kuris užtikrins tvarką

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sveikina iniciatyvą drausminti Seimo narius, neleidžiant per posėdžius kalbėtis mobiliuoju telefonu, bet mano, kad realiai to įgyvendinti nebūtų įmanoma.

"Iniciatyva gera, graži, nes tikrai nėra lengva vesti posėdį, kada yra triukšmas, ir Seimo nariai negirdi. Vieną kartą teko gan griežtai pakelti balsą ir prašyti grįžti į darbo vietas. Bet kaip tai realiai įgyvendinti, kaip tai sukontroliuoti, aš nežinau. Kas bus tuo "policininku", kuris darys tą tvarką?", - antradienį, paprašyta įvertinti Seimo nario Jurgio Razmos siūlymą dėl politikų drausminimo, žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Seimo vadovės teigimu, kiekvienas išrenkamas Seimo narys yra suaugęs žmogus, suprantantis, kaip turi elgtis.

"Pagaliau yra priimtas įstatymas - Politikų etikos kodeksas, kurio turi laikytis politikai", - sakė L. Graužinienė.

Tuo tarpu Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas turi pastabų ir Statuto pataisos iniciatoriui J. Razmai.

"Kai pirmininkauju, matau, kad ir ponas J. Razma labai dažnai kalba telefonu, vaikšto. Gal ne siūlymus reikia teikti, o pradėti nuo savęs, taip nesielgti salėje ir bus žymiai geriau, rodyti teigiamą pavyzdį.

Nepastatysi prie 141 Seimo nario po "cerberį", kuris liniuote daužys per rankas, jeigu ims telefoną ar dar kažką...", - svarstė A. Sysas.

Jo nuomone, teikdamas tokias Statuto pataisas J. Razma galimai nori rinkėjų "akyse atrodyti kaip griežtas tvarkdarys".

Kaip siūlo Statuto pataisas įregistravęs Seimo narys konservatorius J. Razma, vykstant Seimo posėdžiui "Seimo nariai privalo dėmesingai sekti posėdžių turinį, nesikalbėti tarpusavyje, nekalbėti mobiliaisiais telefonais, nevaikščioti posėdžių salėje, netriukšmauti".

Parengti tokias Seimo statuto pataisas parlamentarą paskatino žemas Seimo reitingas.

"Tarp esminių priežasčių, apsprendžiančių neigiamus visuomenės vertinimus, būtina paminėti ir vaizdą, kurį žmonės mato, stebėdami Seimo posėdį televizijos ekrane ar atvykę į ekskursiją į Seimą. Labiau chaotiško vaizdo turbūt neįmanoma pamatyti jokios kitos Lietuvos kolektyvinės institucijos darbe: beveik niekas nesiklauso pranešėjo, Seimo nariai tarpusavyje garsiai kalbasi, kalba mobiliaisiais telefonais, netvarkingai vaikšto posėdžių salėje, būriuojasi ir kalbasi posėdžių salės gale. Atėjus balsavimo momentui, visi karštligiškai puola į sėdimas vietas, aplinkinių klausdami, už ką ir kaip balsuoti. Pirmosiose Lietuvos Respublikos Seimo kadencijose tokio chaoso nebuvo. Pavyzdžiui, 1996 - 2000 metų kadencijoje, kai buvau Seimo kancleriu, buvo pavykę pasiekti, kad Seimo posėdžių salėje būtų uždrausta kalbėti tuomet sparčiai plintančiais mobiliaisiais telefonais", - pastebi J. Razma.

Seimo statuto pataisas siūlantis politikas mano, kad prasidedanti nauja Seimo kadencija - dėkingas laikas tokiems sprendimams.

Šiuo metu Statute numatyta, kad, jei posėdžio metu Seimo narys pradeda ginčus su Seimo nariais ar kitais posėdžio dalyviais, triukšmauja salėje, nevykdo Etikos ir procedūrų komisijos rekomendacijos dėl interesų konflikto vengimo, posėdžio pirmininkas gali Seimo narį įspėti žodžiu.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder