Loreta Graužinienė siūlo referendumu spręsti dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo

Loreta Graužinienė siūlo referendumu spręsti dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pritaria siūlymui sumažinti Seimo narių skaičių, tačiau mano, kad tai turėtų nuspręsti tauta referendume. 

Ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seimo vadovė sakė, kad po Seimo rinkimų politinės partijos turėtų susitarti dėl referendumo, kuris turėtų vykti ne rinkimų metu. 

L. Graužinienės nuomone, referendumui reikėtų pateikti ir kitas Konstitucijos pataisas, pavyzdžiui, kad Seimo nariai neturėtų eiti ministro pareigų, dėl tiesioginių seniūnų rinkimų, dėl dvigubos pilietybės.

"Kaip numato Konstitucija, turime suteikti žmonėms galimybę apsispręsti, priimti sprendimus. Esu tikra, kad į tokį referendumą žmonės ateis ir patys nuspręs, kaip pakeisti Konstituciją šiais klausimais", - sakė L. Graužinienė. 

Parlamento vadovės nuomone, tas skaičius, kiek turi būti Seimo narių - 111, 101 ar 114 - turi atsirasti diskusijoje, svarbu, kad visiems rinkėjams būtų atstovaujama rajonuose. 

Kaip ELTA jau skelbė, nueinantis Seimas linkęs pritarti Seimo narių skaičiaus sumažinimui.

Rugsėjo 20 d. Konstitucijos pataisa, kurioje siūloma sumažinti Seimo narių skaičių iki 111, Seime sėkmingai įveikė pateikimo procedūrą. 

Už Seimo nario "darbiečio" Valentino Bukausko pateiktą tokią Konstitucijos 55 straipsnio pataisą po pateikimo balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 4, susilaikė 15 Seimo narių. 

Projektą toliau svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Pirmąjį balsavimą dėl Konstitucijos pataisos planuojama surengti Seime spalio 18 d. 

Pagal Konstituciją, šiuo metu Seimą sudaro 141 parlamentaras.

Sidebar placeholder