Miesto poreikiams verslininkai kol kas tolerantiški

Privatūs ir visuomeniniai interesai

Uostamiesčio verslininkai, įsikūrę Herkaus Manto gatvėje, kol kas tolerantiškai sutinka žinią apie šiemet numatomą šios gatvės rekonstrukciją.

Bendrovės "Klaipėdos keliai" ir Savivaldybės atstovai tikisi, kad palaipsniui atliekant rekonstrukcijos darbus pavyks išvengti gyventojų ir verslininkų skundų, kaip buvo prieš keletą metų vykdant Priestočio gatvės rekonstrukciją.

Pakentės

Tikėdami, kad miestui tai bus naudinga, verslininkai pasiryžę pakentėti su remonto darbais susijusius nepatogumus. Tačiau baiminasi, kad Herkaus Manto gatvės rekonstrukcija neužsitęstų per ilgai ir nesužlugdytų jų verslo.

"Priimame tai kaip neišvengiamą dalyką, galima sakyti, kaip stichinę nelaimę. O ką padarysi, gražinti miestą reikia", - sakė prekybos centro "Mega Plaza" direktorius Justinas Galdikas.

Automobilių stovėjimo aikštelę šis prekybos centras yra įsirengęs už pastato, taigi privažiuoti automobiliams gatvės rekonstrukcijos darbai nesutrukdys. J. Galdikas vylėsi, kad perkasti šaligatviai nekliudys klaipėdiečiams patekti į prekybos centrą.

Sutampa planai

Kino teatro "Žemaitija" generalinis direktorius Vytautas Rickus sakė kol kas detaliai nesusipažinęs su numatyta rekonstrukcija, todėl dar nežinąs, kaip vertinti šią žinią.

"Kaip klaipėdietis, džiaugiuosi, nes pritariu, kad šią Herkaus Manto gatvės atkarpą platinti būtina. Tačiau žiūrėsime, kaip reaguosiu, kai pamatysiu, ką numatoma keisti šalia "Žemaitijos" kino teatro", - svarstė V. Rickus.

Praėjusią savaitę Savivaldybėje vykusiame pasitarime dėl Herkaus Manto gatvės rekonstrukcijos buvo kalbama, jog šalia "Žemaitijos" kino teatro gatvė bus platinama ir, kadangi toje vietoje yra autobusų stotelė, ten numatoma įrengti vadinamąsias kišenes. Tačiau svarstoma, kad tam gali kliudyti atsikišęs kino teatro stogelis, tad gali tekti jį šiek tiek nupjauti.

"Gali būti, kad šie norai sutaps su mūsiškiais, nes mes irgi planuojame būtent toje vietoje rekonstruoti savo pastatą. Tiesiog reikia viską derinti", - tolerantiškai svarstė V. Rickus.

Vadovas neslėpė, kad mintis apie gerokai susiaurėjusią šaligatvio dalį prie kino teatro nuteikia šiek tiek pesimistiškai, tačiau sakė nesiruošiantis dėl to protestuoti.

"Žiūrėk, gal dar ir prasigyvensime, kaip kai kurie klaipėdiečiai, kurių pastatai buvo "pajudinti" dėl miesto inicijuotų rekonstrukcijos darbų", - juokėsi V. Rickus.

Visos gatvės neuždarys

H. Manto rekonstrukciją atliksiančios bendrovės "Klaipėdos keliai" vadovas Vilius Kazlauskas tikino, kad darbus nuo S. Daukanto gatvės iki Lietuvininkų aikštės bus stengiamasi atlikti kiek galima greičiau. Tačiau priminė, kad tai yra senamiestis, todėl procesą užvilkinti gali nenumatytų komunikacijų atidengimas, kaip dažnai pasitaiko kasant žemę miesto teritorijoje.

Be to, V. Kazlauskas priminė, kad darbai bus atliekami dalimis, todėl visa gatvės atkarpa nuo S. Daukanto gatvės iki Lietuvininkų aikštės neturėtų būti uždaryta. Nebent kelias dienas, kuomet gatvė bus asfaltuojama.

"Be abejo, pravažiavimo sąlygos kurį laiką gerokai suprastės, tačiau vėliau džiaugsimės atnaujinta gatvės danga, net keturiomis eismo juostomis, gražiais šaligatviais. Dėl gero rezultato verta susitaikyti su laikinais sunkumais", - sakė V. Kazlauskas, tikėdamasis miestiečių ir Herkaus Manto gatvėje įsikūrusių verslininkų supratimo.

Žlugdė verslą

Daryti darbus palaipsniui skatina ir karti patirtis, kuomet prieš kelerius metus rekonstruojant Priestočio gatvę, Savivaldybė neatsigynė pasipiktinusių verslininkų skundų.

Tiek senosios geležinkelio stoties pastato savininkas Rytas Kaminskas, tiek tame pastate įsikūrę verslininkai tuomet teigė, kad dėl lėtų Priestočio gatvės rekonstrukcijos tempų bei komplikuoto susisiekimo šiame pastate esančiose maisto prekių parduotuvėje ir kavinėje sumažėjo klientų ir smuko apyvarta.

R. Kaminską tuomet labiausiai piktino tai, kad prieš įsigydamas pastatą, jis nebuvo įspėtas apie Priestočio gatvės rekonstrukciją. Investavęs į jį per 250 tūkst. JAV dolerių, verslininkas skundėsi, kad dėl gatvės rekonstrukcijos gali patirti bankrotą.

Į Savivaldybę dėl Priestočio gatvės rekonstrukcijos tuomet kreipėsi ir nepatenkinti gyventojai. Šaulių g. 56 namo gyventojai piktinosi, kad šalia jų namo buvo nupjauti septyni medžiai bei susiaurintas šaligatvis.

Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyta, kad rekonstrukcijos darbų planavimo organizatorius privalo atlyginti nuostolius nukentėjusiems asmenims, tačiau tuomet verslininkai svarstė, kad iš Savivaldybės išsireikalauti kompensacijas - beviltiškas darbas.

Iki jūros šventės

Pagrindiniai darbai Herkaus Manto gatvėje bus pradėti pavasarį. Tačiau jau dabar pradėti parengiamieji darbai - priešais įvažiavimą į universitetą, ties Herkaus Manto ir Pušyno gatvių sankryža ardoma sena tvora. Be to, visame rekonstruojamame gatvės ruože teks išardyti senąjį šaligatvį, pašalinti kelkraščio bortelius. Planuojama nupjauti per 70 medžių.

Savivaldybės atstovai žadėjo, kad Herkaus Manto gatvės dalis nuo S. Daukanto gatvės iki Lietuvininkų aikštės turėtų būti užbaigta platinti jau iki jūros šventės. Taip pat iki tada numatoma rekonstruoti sankryžą ties Klaipėdos universitetu. Šiems darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet planuoja skirti 3,3 mln. litų.

Vėliau ketinama rekonstruoti šios gatvės atkarpą nuo Lietuvininkų aikštės iki viaduko bei atnaujinti jo 26-erių metų senumo raudonų plytų atramines sieneles. Iš viso šiam projektui įvykdyti prireiks beveik 6 mln. litų.

Edita UŽKURAITĖ

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder