Minima Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena

Minima Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena

Rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną, šalies bendrojo ugdymo mokyklos, Tolerancijos ugdymo centrai ir kitos švietimo institucijos dalyvaus pilietinėje iniciatyvoje "Atminties kelias". Mokiniams ir mokytojams siūloma iniciatyva "Atminties kelias" - tai kvietimas kartu nueiti į masines žydų žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra daugiau nei 200.

Šiuo paminėjimu siekiama prisiminti per holokaustą sunaikintas Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusias žydų bendruomenes. Tarptautinės komisijos sekretoriatas pilietinę iniciatyvą "Atminties kelias" inicijuoja nuo 2013 metų ir toks paminėjimas jau tapo tradiciniu - mokytojai su mokiniais visoje Lietuvoje rugsėjo 23-iąją lanko masines žydų žūties vietas, prie iniciatyvos prisijungia ne tik švietimo įstaigos, bet ir kitos organizacijos. Šiais metais į kvietimą dalyvauti jau atsiliepė daugiau nei du šimtai Lietuvos mokyklų.

Vilniuje "Atminties keliu" iš Panerių geležinkelio stoties į Panerių Holokausto aukų memorialą eis keli šimtai mokinių ir mokytojų. Eisena "Atminties keliu" nuo Panerių geležinkelio stoties pajudės 13.30 val., kviečiami visi norintys dalyvauti eisenoje. 14 val. Holokausto aukų memoriale Paneriuose vyks oficialus renginys, skirtas pagerbti Holokausto aukas. Minėjimą rengia Kultūros, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos žydų bendruomenė, Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Vilniaus miesto savivaldybė.

Mokykloms siūloma ne tik aplankyti masinių žudynių vietas, bet ir pravesti pamokas, ekskursijas, kurių metu mokiniai susipažintų su toje vietovėje gyvenusios žydų bendruomenės istorija, tradicijomis, išlikusiu kultūros paveldu. Tuo siekiama, kad mokiniai ne tik žinotų apie holokausto tragediją, bet ir apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę, apie Vilniaus miestą, vadintą "Šiaurės Jeruzale". Tuo siekiama, kad visuomenėje atsirastų suvokimas, kad holokaustas yra ne tik žydų tragedija, bet mūsų tragedija - Lietuvos piliečių žydų netektis, kurie kartu kūrė Lietuvos valstybę, puoselėjo kultūrą, dalyvavo ekonominiame bei politiniame valstybės gyvenime.

Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų. Ši diena primena apie 1943 m. rugsėjo 23 dieną likviduotą Vilniaus getą, kai dalis šio geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kita dalis pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder