Ministerija apie žalos atlyginimą kalbėti nenori

Žala

Švietimo ir mokslo ministerija po egzaminų skandalo tik žarsto apgailestavimus, tačiau neketina pulti atlyginti moralinės žalos abiturientams.

Per 2 000 abiturientų iš 95 Lietuvos vietovių atvirame kreipimesi į Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM) pareikalavo užtikrinti, kad korupcijos atvejai per egzaminus nebepasikartotų. Septyni mokiniai ruošiasi reikalauti kompensacijos už moralinę žalą.


Pasak ŠMM sekretoriaus Alvydo Puodžiuko, ministerija oficialaus kreipimosi dėl moralinės žalos atlyginimo kol kas negavo. Anot jo, Lietuvoje gausu atvejų, kai žalos atlyginimo reikalauti tiesiog būtina, tačiau šiuo atveju apie kompensaciją kalbėti nederėtų.


"Mes apgailestaujame, kad taip įvyko. Tačiau kalbėti apie žalos atlyginimą nereikėtų. Mums visiems derėtų tiesiog pasimokyti", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Puodžiukas.


Į klausimą, kas - ministerija ar Nacionalinis egzaminų centras (NEC) - atsakingas už egzaminų medžiagos saugumą, ŠMM sekretorius atsakyti nesiryžo. Pasak jo, tai - susijusios institucijos. Ministerija atsako už švietimo politiką, o egzaminai - jos dalis.


Be to, aiškintis, kas kaltas, dabar esą ne pats tinkamiausias laikas. A. Puodžiuko teigimu, dabar svarbiausia - likusių egzaminų saugumas.


ŠMM sekretorius taip pat teigė negalintis patvirtinti, kad jau nustatytos kelios dešimtys abiturientų, kuriems valstybinis matematikos egzaminas gali būti anuliuotas. Anot jo, vertinimo komisija jau atkreipė dėmesį į panašią uždavinių sprendimo manierą, ir jei bus išsiaiškinta, kad egzaminas laikytas nesąžiningai, tokie darbai bus anuliuojami.


Perspektyvos - miglotos


Klaipėdos antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoros advokatė Liucija Bagačiovienė abiturientų ketinimą bylinėtis pavadino skubotu.


Anot jos, dėl egzaminų medžiagos nutekėjimo šalies abiturientai iš tiesų patyrė neturtinę žalą, tačiau byla gali būti nagrinėjama tik tokiu atveju, jei bus nustatytas kaltas asmuo.


"Teismas - ne gerų paslaugų biuras. Jis tenkina tik pagrįstus ieškinius", - "Vakarų ekspresui" sakė advokatė.


Sprendimą perlaikyti lietuvių kalbos egzaminą advokatė įvardijo kaip žmogaus teisių pažeidimą.


"Žmogus turi asmeninį gyvenimą ir jį planuoja. Abiturientams svarbi kiekviena minutė - jų laukia stojimai. Jiems galėjo būti pasiūlyta galimybė teikti deklaracijas, patvirtinančias, kad egzaminas buvo laikytas sąžiningai. Nustačius, kad abiturientas melavo, rezultatus būtų galima anuliuoti", - aiškino pašnekovė.


Egzaminai tęsiasi


Šią savaitę šalies abiturientai laikys net keturis kalbų egzaminus. Vakar valstybinį vokiečių kalbos egzaminą laikė 70, o mokyklinį - 272 uostamiesčio dvyliktokai.


Vieną populiariausių egzaminų, anglų kalbos egzaminą, šiandien laikys 2 376 abiturientai. Net 1 057 iš jų rinkosi valstybinį egzaminą, kuris Klaipėdoje bus organizuojamas 10 centrų: "Ąžuolyno", Vytauto Didžiojo gimnazijose, Gedminų, Martyno Mažvydo, I. Simonaitytės, V. Stulpino pagrindinėse bei "Vyturio", Baltijos, "Versmės", "Varpo" vidurinėse mokyklose.


Birželio 1 dieną 478 abiturientai laikys rusų kalbos, o birželio 2 dieną - prancūzų kalbos egzaminą. Pastarąjį rinkosi tik 4 dvyliktokai.


Indra DUOTAITĖ

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder