Neptūniečių triumfas LKL žvaigždžių dienoje
Neptūniečių triumfas LKL žvaigždžių dienoje

Krepšinio šventė

"Neptūno" legionieriaus A. Granto kamuolio
dėjimai į krepšį buvo pripažinti geriausiais

Šeštadienį Vilniaus "Siemens" arenoje vykusioje 11-ojoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žvaigždžių dienoje rungtynėse tarp lietuvių ir legionierių pirmąją pergalę iškovojo užsienio krepšininkai, nugalėję 12 taškų skirtumu - 86:74 (29:21, 17:15, 13:29, 27:14).

Iki šiol visus keturis sykius - 1995, 1996, 2002 ir 2004 metais - lietuviai nugalėjo legionierius. Kitais metais rungtynės vykdavo sudarant ekipas kitu principu.

Naudingiausiu žvaigždžių rungtynių žaidėju buvo pripažintas Kauno "Žalgirio" vidurio puolėjas Tanoka Berdas, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 17 kamuolių.

Legionieriai išsiveržė į priekį nuo pat pirmųjų minučių ir buvo įgiję net 16 taškų persvarą - 40:24. Tačiau trečiajame kėlinyje lietuviai perėmė iniciatyvą ir sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išsiveržti į priekį - 58:56. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje "Žalgirio" legionierių pastangomis lietuviai buvo palaužti.

Prieš šias rungtynes vyko konkursas "LKL snaiperis". Džiugu, kad geriausio 2005 metų snaiperio titulą iškovojo Klaipėdos "Neptūno" žaidėjas Petras Šalvis. Jis finale 20:18 nugalėjo Vilniaus "Lietuvos ryto" snaiperį Andrių Šležą ir pelnė 4000 litų piniginį prizą.

Snaiperių turnyro puošmena tapo pusfinalis, kuriame kelialapį į finalą garantavo ne mažiau kaip 24 taškai, arba ligšiolinių konkursų rekordo pakartojimas. Būtent tiek surinko abu finalininkai, o pirmasis metęs A. Šležas neišnaudojo dviejų progų pasiekti naują rekordą, prametęs abu paskutinius metimus.

Kiti pusfinalio dalyviai irgi pasiekė nugalėtojų titulo vertus rezultatus - "Šiaulių" žaidėjas Arvydas Čepulis surinko 23, o Vilniaus "Sakalų" snaiperis Eligijus Redeckas įmetė 22 taškus.

Pirmajame etape tarp 10 žaidėjų geriausią rezultatą pasiekė P. Šalvis, pelnęs 23 taškus, o antras buvo 19 taškų surinkęs E. Redeckas.

Pernykštis LKL snaiperių konkurso nugalėtojas Kauno "Žalgirio" gynėjas Ainaras Bagatskis pagal abėcėlę pirmas pradėjo turnyrą, tačiau pelnė tik 13 taškų ir nesugebėjo apginti titulo.

Dar vieną neptūnietį - Antoniją Grantą - sėkmė lydėjo kamuolio dėjimo į krepšį konkurse. "Oro karaliaus" titulą "Neptūno" legionierius pelnė finale įveikęs komandos draugą Aleksandrą Savenkovą. A. Grantui atiteko 4000 litų piniginis prizas.

Amerikietis už savo bandymus gavo 50, 49 ir 47 balus, o jo varžovas - 46, 50 ir 40 balų.

Iš viso konkurse dalyvavo šeši žaidėjai, pirmajame etape atlikę po du bandymus. Geriausiai pasirodę A. Grantas ir A. Savenkovas atitinkamai surinko 96 (47 ir 49) ir 94 (45 ir 49) balus.

Už finalo borto liko Mindaugas Lukauskas iš "Lietuvos ryto" (85 balai, 38/47), Dukvinsas Frimanas Makamėjus iš "Panevėžio" (83, 42/41), Martynas Dipartas iš "Hidruvos-Atleto" (82, 40/42) bei pirmojo bandymo nepataikęs Osvaldas Mačernis iš "Alitos" (76, 27/49).

Šįkart pretendentai į "Oro karaliaus" titulą nepademonstravo itin įspūdingų dėjimų, tuo tik patvirtindami, kad šiame konkurse "išrasti dviratį" vis sunkiau, o maksimalią balų sumą gavo tik pora metimų.

Tad Klaipėdos "Neptūno" žaidėjai LKL žvaigždžių šventėje laimėjo abu asmeninius konkursus. Galima pasidžiaugti ir "Neptūno" trenerio Roberto Kuncaičio sėkme - jo vadovaujama "Time Team" komanda nugalėjo iš lietuvių sudarytą rinktinę.

Vienas iš krepšinio šventės rėmėjų UAB "Mūsų laikas" valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas, pasibaigus žvaigždžių dienai, "Vakarų ekspresui" sakė: "Smagu, kad pergalę iškovojo "Time Team" komanda, vilkėjusi mūsų bendrovės nupirktą aprangą. Džiaugiuosi ir neptūniečių Petro Šalvio bei Antonijo Granto iškovotais prizais".

Algirdas AURUŠKEVIČIUS

Sidebar placeholder