"Norėjom likti visam laikui, o ne išnykti po truputį..."

Be to, pasak A. Mamontovo, jų pasirodymas muzikos gerbėjams turėtų būti nemokamas. Penktadienį Vingio parke surengtame "Foje" dainų rinkinio "Paveikslas" pristatyme dalyvavo visi keturi legendinės grupės nariai: Andrius Mamontovas, Arnoldas Lukošius, Algis Kriščiūnas ir Darius Burokas. Jie į pristatymą atvyko baltu limuzinu. Į paskutinįjį dvigubą albumą, kurį išleido firma "Bomba Records", sudėtos 32 geriausios ir populiariausios "Foje" dainos.
Anot A. Mamontovo, albumas "Paveikslas" - grupės "Foje" veiklos apibendrinimas. "Turėti geriausių dainų albumą - kiekvienos dėmesio sulaukusios grupės garbės reikalas. Ypač, jei tų dainų yra daug.", - teigė 14 metų gyvavusios grupės lyderis. Nuo išsiskyrimo iki albumo "Paveikslas" pristatymo visi keturi "Foje" nariai kartu buvo susitikę tik tris kartus. Jie prisipažino, kad vis prisimena kartu praleistus metus, mintyse išgyvena įvairias akimirkas, o kartais ir paklauso savo dainų. Kalbėdamas apie "Foje" išsiskyrimą, A. Mamontovas pakartojo, kad viskas turi pradžią ir pabaigą. "Norėjom likti visam laikui, o ne išnykti po truputį", - pažymėjo Andrius. Beje, ryškų pėdsaką Lietuvos muzikos istorijoje palikusios "Foje" dainų populiarumas nemažėja. Anot "Bomba Records" atstovų, šios grupės albumai ir toliau turi paklausą. Gegužės pabaigoje bus baigta kurti oficiali "Foje" interneto svetainė (www.foje.lt). Joje bus ne tik tradiciniai grupės duomenys (biografija, diskografija, dainų tekstai, fotogalerija), bet ir pokalbių kambarys, kuriame galės bendrauti po visą pasaulį išsibarstę "Foje" gerbėjai.

Lašas istorijos

"Foje" susikūrė 1983 metais. Tikrasis populiarumas šią grupę aplankė 1986 metais, kai buvo sukurtos dainos "Laužo šviesa", "Distancija", "Saugok vaikystę" bei nusifilmuota videofilme "Kažkas atsitiko". Per 10 albumų išleidusi grupė apie savo išsiskyrimą pranešė 1996 metų pabaigoje. Į paskutinįjį "Foje" koncertą sostinės Vingio parke buvo susirinkę apie 60 tūkst. muzikos gerbėjų.
1999 metais buvo išleistas albumas "Vilnius-Kaunas-Klaipėda", o 2000-aisiais pasirodė filmas apie "Foje" muzikantus "14".
Dviguboje kompaktinėje plokštelėje įtrauktos 32, o garso kasetėje - 19 geriausių visų laikų "Foje" dainų, surinktų iš visų jų albumų. Dviguba kompaktinė plokštelė "Paveikslas", kurioje yra tokios populiarios dainos kaip "Geltoni krantai", "Laužo šviesa", "Kita diena", "Žodžiai į tylą", "O, mano saule", "Baltam name", "Vieną kartą Paryžiuj", kainuos 29 litus, kasetė - 13 litų. Pirmą kartą kiekviena jų bus išleista 3000 vienetų tiražu, vėliau tiražas galės būti kartojamas.
1983-iųjų metų rudenį Andrius Mamontovas (vokalas, mušamieji), Arnoldas Lukošius (klavišiniai) ir Darius Tarasevičius (boso gitara) Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje įkūrė grupę "Sunki muzika". Po kelių mėnesių prie grupės prisijungė Algis Kriščiūnas (mušamieji). Praėjus metams grupė pasivadino "Foje".
1985-aisiais "Foje" įrašė savo dainas Vilniaus Plokštelių Studijoje. Tais pačiais metais grupę paliko A.Kriščiūnas ir D.Tarasevičius, kuriuos pakeitė Romas Rainys ir Eugenijus Pugačiukas, prie kurių vėliau prisijungė Darius Burokas (boso gitara).
1986-aisias grupė įrašė tris svarbias savo biografijos dainas: "Distancija", "Saugok vaikystę" ir "Laužo šviesa". Įrašų metu prie "Foje" prisijungė saksofonistas Saulius Valikonis. Vėliau grupės sudėtis keitėsi dar ne kartą.
Duris į populiarumą grupei atvėrė Vilniuje įvykęs festivalis "Lituanica-86" Po sėkmingo pasirodymo muzikantai sulaukė kvietimo nusifilmuoti muzikiniame Lietuvos kino studijos (LKS) filme "Kažkas atsitiko". "Foje" nariai Vilniaus Kalnų parke pasirodė specialiai filmavimui surengtame koncerte, į kurį susirinko iki tol Lietuvos roko koncertuose nematytas žiūrovų skaičius - apie 20 000 muzikos mėgėjų.
1989-aisiais grupė išvyko į pirmąjį turą ir grojo po tris koncertus per vakarą sausakimšose salėse visuose Lietuvos miestuose ir rajonų centruose. 1989 metais "Roko maršo" metu buvo platinamas pirmasis išleistas "Foje" albumas "Geltoni Krantai", o 1990-aisiais jų albumas "Žodžiai į tylą" pripažintas geriausiu metu albumu. Po vienerių metų "Foje" albumas "Gali skambėti keistai" tapo pirmuoju kompaktinėje išleistu albumu Lietuvos popmuzikos istorijoje. Vėliau grupė išleido albumus "Vandenyje", "Aš čia esu" ir "Aš čia esu ("Pica-Disc")", "M-1", "Kai perplauksi upę", "1982", "Tikro garso" albumą bei angliškų dainų albumus "Live On The Air" ir "The Flowing River". 1997-aisiais "Foje" turo per Lietuvą metu albume "Mokykla" buvo išleisti iki tol neskelbti seni "Foje" įrašai Tais pačiais metais spauda paskelbė apie grupės iširimą.
Paskutiniai trys "Foje" atsisveikinimo koncertai įvyko Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Į paskutinį grupės pasirodymą Vilniuje Vingio parke gegužės 17 dieną susirinko 60 tūkstančių žmonių. 1999-aisiais šio koncerto garso įrašas buvo išleistas albume "Vilnius Kaunas Klaipėda. Penktadienį visiems šios grupės muzikantams buvo įteikti Auksinio disko apdovanojimai už albumą "Vilnius-Kaunas-Klaipėda".
Grupės narius pristatęs žinomas muzikologas Darius Užkuraitis sakė, kad grupė "Foje" buvo išskirtinė, nes visada turėjo savo veidą, skirtingai nei dabartinės Lietuvos grupės, kurias jis palygino su kramtomąja guma. Tačiau jis nelinkėjo buvusiems muzikantams vėl susiburti į grupę. Muzikologas teigė, kad nereikėtų daryti tos pačios klaidos, kokią padarė grupė "Hiperbolė", kuri atsikūrusi kurį laiką pakoncertavo paskui vėl išnyko, tokiu būdu "sugriaudama legendą".
Buvusius grupės "Foje" narius Algį Kriščiūną, Arnoldą Lukošių bei Darių Buroką pristatinėdamas Andrius Mamontovas pakvietė su fanais ir žurnalistais pabendrauti vienu metu grupėje būgnus mušusį Eugenijų Pugačiuką, kuris, beje, vienintelis sutiko atvykti į pristatymą iš gausybės kada nors "Foje" sudėtyje grojusių muzikantų. Tačiau buvęs "Foje" narys nė už ką nesutiko sėstis šalia ilgiausiai šioje grupėje grojusių muzikantų.

Pagrotų už milijoną

"Ką čia bekalbėti, grupė "Foje" jau yra istorija", - spaudos konferenciją pradėjo "Fojė" lyderis. - Šis albumas yra kaip garbės lenta, nes kiekvienai grupei yra garbė išleisti geriausiųjų dainų albumą".
Paklausti, apie ką kalbėjosi važiuodami limuzinu į Vingio parką, buvę "Foje" nariai sutartinai nusijuokė. "Apie internetą. Aš geriau pasakysiu, apie ką aš tylėjau. Prisiminiau tai, kad vidurinės mokyklos direktorė mus turbūt iki šiol laiko gėjais", - prajuokino susirinkusius buvęs "Foje" narys A.Lukošius.
Į klausimą, ar grupės nariai nežada ateityje vėl groti kartu, A.Mamontovas šypsodamasis atsakė, kad "Fojė" atsikurtų tik su viena sąlyga. "Jeigu kas nors suorganizuotų koncertą Vingio parke, kuris žmonėms būtų nemokamas, o mums sumokėtų milijoną dolerių, mes pagrotumėme", - teigė jis.
"O jeigu rimtai, tai mes vieni kitų pasiilgome. Pasiilgome tų laikų, tos nuotaikos", - sakė A.Kriščiūnas. Jis teigė, kad labiausiai grojimo pasiilgsta A.Lukošius. "O Algis turbūt labiausiai nenorėtų. Pasižiūrėjęs, kas paskutiniu metu darosi scenoje per koncertus, Algis yra pasakęs: "Ačiū Dievui, kad aš nebegroju". Aš tikrai labai noriu groti, bet tiktai ką nors gero", - sakė A.Lukošius.
Po spaudos konferencijos buvę "Foje" muzikantai dar ilgai bendravo su gerbėjais - dalino autografus, fotografavosi. Į gerbėjų būrį netikėtai įsimaišė iš kažkur atsiradę grupės "B'Avarija" nariai, kurie prašė muzikantų pasirašyti tiesiog ant rankos.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder