Pakistano prezidentas apgailestauja ir perdavė užuojautą žuvusio alpinisto Ernesto Markšaičio artimiesiems

Pakistano prezidentas apgailestauja ir perdavė užuojautą žuvusio alpinisto Ernesto Markšaičio artimiesiems

Lietuvos ambasadorius Turkijoje Kęstutis Kudzmanas, Islamabade susitikęs su Pakistano prezidentu Asifu Ali Zardariu, išgirdo jo apgailestavimą dėl tragiško išpuolio. Pakistano vadovas taip pat perdavė užuojautą žuvusio alpinisto Ernesto Markšaičio šeimai bei artimiesiems ir Lietuvos žmonėms.

Per susitikimą Pakistano prezidentas pažadėjo pagalbą pergabenant palaikus ir užtikrinant saugų grįžimą antrajam Lietuvos alpinistui, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Ministerijos duomenimis, pagal atnaujintą informaciją žuvusiojo alpinisto palaikai į Lietuvą turėtų būti parskraidinti penktadienį Pakistano lėktuvu maršrutu Islamabadas-Charkovas-Vilnius-Bratislava, kuris iš Islamabado turėtų išskristi jau ketvirtadienio vakarą. Kadangi informacija nuolat tikslinama, apie galimus pasikeitimus ministerija žada pranešti papildomai.

Antrasis ekspedicijoje dalyvavęs alpinistas Saulius Damulevičius į Lietuvą turėtų grįžti tuo pačiu lėktuvu. Ekipažą lydės aukšti Pakistano pareigūnai. Alpinistų asmeniniai daiktai bus pargabenti tuo pačiu reisu.

Skiriamuosius raštus įteikęs Lietuvos ambasadorius Turkijoje K. Kudzmanas su Pakistano prezidentu taip pat aptarė po teroristinio išpuolio Pakistane susidariusią padėtį, pagalbos teikimą nukentėjusiesiems, tolesnį dvišalį bendradarbiavimą, ypač saugumo srityje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder