Partijos vedami vilniečiai protestuos dėl šilumos kainų

Partijos vedami vilniečiai protestuos dėl šilumos kainų

Vilniaus konservatoriai šeštadienį rengia piketą dėl nepagrįstai didelių šilumos kainų sostinės gyventojams. Tai jau antra per mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos opozicinės frakcijos inicijuojama protesto akcija dėl sostinės šilumos ūkio.

Pasak vieno iš mitingo organizatorių - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vilniaus skyriaus sueigos vadovo Manto Adomėno, tikimasi, kad žmonės nepabūgs šalčių ir į vidurdienį prie savivaldybės rengiamą mitingą susirinks keli šimtai vilniečių.

"Pagrindinis klausimas - tai šilumos kainos Vilniaus mieste ir neskaidrus šilumos skaičiavimo mechanizmas, kuris, galima spėti, susijęs su naudos siekimu vienai konkrečiai bendrovei, tai yra, "Vilniaus energijai", su kuria meras yra artimai susijęs", - Eltai penktadienio vakarą sakė M. Adomėnas.

Pastarąjį kartą konservatoriai piketą dėl šilumos kainų Vilniuje buvo surengę sausio 11-ąją. Tąsyk apie 150 mitinguotojų, besipiktinančių išaugusiomis šilumos kainomis sostinėje, susiskirstė į dvi grupes. Didesnioji dalis protestavo prieš miesto mero Artūro Zuoko vykdomą šilumos kainų politiką, mažesnioji - prieš Premjero Andriaus Kubiliaus ir energetikos ministro Arvydo Sekmoko vykdomą politiką.

"Daug yra neišspręstų problemų. Mes nematome iš savivaldybės pusės noro jas konstruktyviai spręsti taip, kad vilniečiams būtų geriau. Tol, kol eina tos tūkstantinės sąskaitos ir nieko nedaroma, kad jos sumažėtų, tol tuos renginius reikės tęsti, nes reikia merui parodyti, kad jis negali savavališkai kaip kažkoks "knezius" tvarkytis. Miestas yra miestiečių, o ne jo asmeninė nuosavybė ar feodas", - teigė TS-LKD Vilniaus skyriaus vadovas.

Generalinės prokuratūros prokurorai, išnagrinėję Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) pareiškimą dėl "Vilniaus energijos", nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo. Prokurorai nurodė pačiam inspekcijos viršininkui Rimgaudui Špokui surengti veiklos tarnybinį patikrinimą ir patraukti jį drausminėn ar tarnybinėn atsakomybėn.

Prokurorų teigimu, Vilniaus miesto šilumos ūkyje nustačius galimus teisės aktų pažeidimus nei VEI, nei Vilniaus miesto savivaldybė nesiėmė šioms įstaigoms valstybės suteiktų pareigų ir prievolių spręsti susidariusią situaciją. Dėl to pareikalauta, kad Vilniaus mieto savivaldybės administracijos direktorius atliktų valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens (atsakingo už paskirtų administratorių veiklos kontrolę) tarnybinį patikrinimą ir pasiūlyta patraukti jį (juos) drausminėn ar tarnybinėn atsakomybėn.

Atsižvelgdama į tyrimo dėl padidėjusio šilumos suvartojimo Vilniaus mieste metu paaiškėjusias aplinkybes VEI Generalinės prokuratūros prašė pradėti tyrimą, ar nebuvo pažeistas viešasis interesas, bei nustatyti, ar nebuvo padaryta turtinė žala didelei daliai Vilniaus miesto šilumos vartotojų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder