Politinė taryba - apie veterinariją
Politinė taryba - apie veterinariją

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ iniciatyva vakar sušaukta valdančiųjų Politinė taryba daugiausiai dėmesio skyrė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei jos vadovo Jono Miliaus, kurį siekiama bet kokiais būdais atleisti iš pareigų, klausimui. Nors galutinis sprendimas nebuvo priimtas, dauguma dalyvavusiųjų pripažino, kad objektyvių priežasčių jį atleisti nėra. Net ir J.Miliaus veiklos ataskaitai nepritarti nėra už ką, nes ji - nepriekaištinga.

Pagrindinė priežastis, kodėl „tvarkiečiai“ inicijavo koalicijos posėdį, - ketinimas atleisti J.Milių iš pareigų.

„Sukeltas ažiotažas daro milžinišką žalą pagrindinei lietuviškų maisto prekių kokybės kontrolės tarnybai, jos tarptautiniam prestižui, neigiamai veikia privačias įmones, ne tik gaminančias lietuvišką produkciją, bet ir eksportuojančias ją į kitas šalis. Vakarų valstybių žiniasklaidos priemonėse pasirodė publikacijų, kuriose nedviprasmiškai imta abejoti lietuviškų maisto gaminių kokybe bei jos administraciniais gebėjimais tinkamai įgyvendinti ES standartus maisto saugos srityje“, - akcentuojama prieš Politinės tarybos posėdį išplatintame partijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešime.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas po valdančiųjų posėdžio pareiškė, kad, vertinant situaciją, besiklostančią aplink VMVT, jos vadovą J.Milių bei kai kuriuos nacionalinio verslo subjektus, destruktyviais veiksmais turėtų susidomėti ir Valstybės saugumo departamentas.

„Lietuviškos eksporto įmonės yra „bankrotinamos“, kažkas nori perimti jų verslą. Informacija apie tai, kad esą Lietuva nepatikima eksportuotoja, siunčiama į Vakarus, premjeras vargsta, važinėja po Kiniją, po JAV, o mes sau leidžiame šitokius dalykus? Šitas klausimas turi būti iškeltas pačiu aukščiausiu lygiu, įskaitant VSD, kas yra prieš lietuviškąjį verslą“, - akcentavo R.Paksas.

Vyriausybė praėjusią savaitę pasitarime pripažino, kad J.Miliaus atleisti pagal įstatyme numatytus pagrindus nėra galimybės: jis nei teismo pripažintas kaltu, nei prarado pilietybę, nei baigėsi jo kadencija. Kitų nuostatų jam pritaikyti irgi neįmanoma, išskyrus vieną - Vyriausybė gali nepritarti jo veiklos ataskaitai. Todėl nurodyta pateikti ataskaitas už pernykščius metus bei už pirmą šių metų pusę, jas Vyriausybė svarstys rugsėjo 7 d.

Tačiau kaip „Vakaro žinioms“ vakar sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmasis vicepirmininkas, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė vakar Politinėje taryboje pripažino, kad atleisti J.Milių nėra pagrindo, net STT vadovai esą užtikrino, kad tokio pagrindo nėra.

„Išgirdome, kad atleisti J.Milių nėra pagrindo, o žala tiek verslui, tiek VMVT daroma. Prie J.Miliaus prikibti visai nėra už ką. V.Baltraitienė pripažino, kad nėra jokio pagrindo nepritarti ir ataskaitoms. Juolab kad VMVT ataskaitai už praėjusius metus Vyriausybė jau yra pritarusi. Todėl tai tik rodo, kad atleisti J.Milių ieškoma tik formalių priežasčių. Tai gali būti bandymas susidoroti dėl to, kad VMVT buvo susekusi milžiniškus kiekius kontrabandinės mėsos“, - teigė K.Komskis, pasak kurio, susidarė įspūdis, kad J.Miliaus ataskaitai Vyriausybė ne tik pritars, bet ir pritars vienbalsiai.

Politinė taryba vakar taip pat tarėsi ir dar dviem klausimais - dėl naujojo Darbo kodekso bei dėl valstybės remiamų pajamų, nuo kurių priklauso, ar žmogus gali pretenduoti į socialinę paramą, didinimo.

Politinė taryba kol kas neturi galutinio sprendimo dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto Seimo priimto naujo Darbo kodekso. Socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius akcentavo: „Jeigu pritariama veto, tai lygiagrečiai reikia taisyti 37 įstatymų projektus, kuriems buvo pritarta ir kurie nebuvo vetuoti. Tai praktiškai šioje kadencijoje mes negalėtume to padaryti“.

Darbo partijos lyderis europarlamentaras Valentinas Mazuronis sakė, kad Seimo Darbo partijos frakcijos nariai balsuos už tai, kad liktų dabartiniu metu galiojantis Darbo kodeksas, o naują kodeksą pradėtų svarstyti naujos kadencijos Seimas. O R.Paksas mano, kad valdančiajai koalicijai reikia rasti politinės valios atmesti prezidentės veto, „kad šitas dokumentas turėtų kvėpavimą“.

Dėl valstybės remiamų pajamų dydžio galutinis sprendimas irgi nebuvo priimtas, nors koalicija linkusi prie to, kad jis būtų didinamas, nes savivaldybės vien pernai sutaupė per 125 mln. socialinei paramai skirtų lėšų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Sidebar placeholder