Ministras Pirmininkas teigia nuolat palaikąs ryšį su Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku ir iš jo gaunantis informaciją apie šalies bankų sektorių.
"Turiu pasakyti, kad tikrai jokių grėsmių ir pavojų šitiems bankams nėra. Manau, kad tai yra chuliganiškas elgesys, kuris tikrai gali kai kada labai skaudžiai atsiliepti ir pačiam bankui, ir pačiai bankininkystės sistemai Lietuvoje", - ketvirtadienį "Žinių radijui" sakė Vyriausybės vadovas.
Jis pabrėžė, kad Skandinavijos bankai Baltijos regione užima nedidelę dalį.
"Labai keista, kai tam tikri chuliganai taip elgiasi, nes neigiama įtaka tikrai galima tik tam tikriems žmonėms, kas sukelia tam tikrą paniką. Ir, aišku, tarptautinėje aplinkoje parodoma, kad tam tikros "žulikystės" vyksta", - teigė Premjeras.
ELTA primena, kad trečiadienį pasirodė informacija, kurioje abejojama "Swedbank" banko veiklos tęstinumu. Banko teigimu, skleidžiami jokio pagrindo neturintys gandai. "Swedbank" įspėja, kad melagingais gandais gali pasinaudoti sukčiai, siekdami išvilioti asmeninius klientų duomenis bei užvaldyti gyventojų lėšas.
Pranešimai, kuriuose abejojama banko veikla, buvo platinami socialiniuose tinkluose, taip pat siunčiami trumposiomis žinutėmis, e. paštu ar telefonu. Vakarų Lietuvoje ėmė sparčiai plisti gandai, kad šis bankas bankrutuoja.
Tai jau ne pirmas, kai apie šio banko veiklos tęstinumą skleidžiama melaginga informacija, primena ELTA.
Pastarąjį kartą didesnė ataka prieš šį banką buvo 2011 m. gruodį. Tuomet "Swedbank" kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, kad šis išsiaiškintų, kas paskleidė melagingą informaciją apie "Swedbank" Latvijoje, Estijoje ir Švedijoje ir taip mėgino sukelti gyventojų sumaištį. Melagingi gandai buvo taip pat skleidžiami socialiniuose tinklapiuose "Facebook", "Twitter" ir komentaruose internete.
Rašyti komentarą