„Nesiruošiame jokios infrastruktūros pritaikyti tai atominei elektrinei ir nesiruošiame pirkti elektros energijos iš tos atominės elektrinės“, - ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą sakė premjeras, atsakydamas į opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus klausimą, ar Lietuva yra pasiruošusi pirkti elektrą iš Astravo.
„Mes jokių kontaktų šituo klausimu su Baltarusija neturėjome“, - pridūrė A.Butkevičius.
Lietuva ir Baltarusija priklauso vienam 5 šalių energetikos žiedui BRELL, kuris taip pat jungia Rusiją, Latviją ir Estiją. Lietuva ir kitos Baltijos šalys ketina pasitraukti iš BELL bei sinchronizuoti sistemą su kontinentine Europa, tačiau procesas prasidės tik tada, kai jos kartu su Lenkija ir Europos Komisija apsispręs dėl techninių parametrų.
Lietuvos žiniasklaida neseniai skelbė, jog Baltarusiai ketina jau šių metų pabaigoje į Astravo AE aikštelę atsigabenti Rusijoje pagamintą pirmąjį reaktorių, kuris turėtų pradėti veikti 2018-aisiais, o antrasis – 2019 metais.
Skelbiama, kad Astravo AE turės du reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1194 megavatai.
AE statybos generalinė rangovė yra Rusijos valstybinės branduolinės energetikos korporacijos „Rosatom“ antrinė įmonė „Atomstrojeksport“. Projektą finansuoja Rusijos vyriausybė, skyrusi Baltarusijai 10 mlrd. JAV paskolos liniją.
Lietuvos ekspertai nerimauja dėl šios pigiausios pasaulyje atominės elektrinės saugumo.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, ketvirtadienį Minske susitikęs su Baltarusijos užsienio reikalų ministru, pakvietė šalies ekspertus atvykti į Lietuvą ir aptarti tarptautinių organizacijų priekaištus, susijusius su Astravo atominės elektrinės statyba.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rašyti komentarą