Prezidentės praeitis po devyniais užraktais

Prezidentės praeitis po devyniais užraktais

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tampa dviguba valstybės paslaptimi. Jau ne tik Rusijos, bet ir Lietuvos. Tuo įsitikinęs Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila. Deja, jam niekaip nepavyksta Generalinės prokuratūros įtikinti pasidomėti prezidentės praeitimi. Net kai už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Vakaro žinios” rašė, kad Z.Vaišvila kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl baudžiamosios bylos iškėlimo. Signataras prašė iš Valstybės Saugumo departamento bei Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) išreikalauti medžiagą, kuri per šį laiką buvo surinkta atsakant į  Z.Vaišvilos klausimą, kokią grėsmę nacionaliniam saugumui daro pati Lietuvos prezidentė. Jeigu medžiagos nėra, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD buvusio vadovo Alvydo Šiupario bei dabartinio vadovo Remigijaus Baltrėno tarnybos pareigų neatlikimo. Tačiau prokuratūra nelabai nori atlikti jai priklausančių pareigų.

Gautame atsakyme Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša siūlo kreiptis į Seimą ar Seimo kontrolierius. Esą Generalinė prokuratūra specialiųjų institucijų nekontroliuoja. “Matau norą išsisukti. Kreipiausi ne dėl institucijų kontrolės, o dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl vadovų pareigų neatlikimo. Todėl dar kartą raštu kreipiausi į E.Pašilį, kad šis užtikrintų Baudžiamojo proceso kodekse prokuratūrai nustatytos pareigos vykdymą - gavus pareiškimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, pradėti jį arba motyvuotai atsisakyti tai daryti. Abiem atvejais turi būti procesiniai dokumentai, kurie Baudžiamojo kodekso nustatyta tvarka gali būti skundžiami teismui”, - su gautu atsakymu nesutinka signataras.

Z.Vaišvila atkreipia dėmesį, kad prokuratūros atsakyme matyti - Lietuvos prezidentė jau tampa ne tik Rusijos, bet ir Lietuvos valstybės paslaptimi: “Šiuo raštu Generalinė prokuratūra sako, kad jie neturi teisės iš saugumiečių išreikalauti valstybės paslapčių. Aš prašau tirti, kodėl saugumo vadai neatlieka pareigų, nes Lietuvai iki šiol vadovauja Rusijos Federacijos valstybės paslaptis. Ar neturim teisės, nes Rusijos Federacijos paslaptis dabar tapo ir Lietuvos valstybės paslaptimi? Atsirašinėjimas šiuo klausimu yra ne tik neteisėtas, bet ir pavojingas valstybei. Nėra įstatymo ribojančio prokuratūrai gauti tą informaciją.

Nuoširdžiai kviečiu prokuratūrą nenusileisti iki neprofesionalaus saugumo vadovų lygio. Jei Lietuvos specialiosios tarnybos Rusijos grėsmę vertina kaip didžiausią grėsmę Lietuvos valstybei, tai Rusijos Federacijos  valstybės paslapties buvimas Lietuvos Respublikos prezidentu, turi būti ištirtas ir įvertintas. O rezultatai - pateikti Tautos atstovybei - Seimui. Tuo labiau kad Prezidentė D.Grybauskaitė slepia ir klastoja savo biografijos faktus net oficialioje Lietuvos prezidentės biografijoje”, - teigia Z.Vaišvila.

Signataras įsitikinęs: nors teisinė sistema spyriojasi, teisybė Lietuvoje turi išvysti dienos šviesą: „Šie metai Seimo paskelbti ir Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio 30-mečio metais. Kaip Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys galiu pasakyti, kad tuo metu Lietuvos žmonės gyveno didžiule viltimi pamatyti Lietuvą laisvą. Kodėl žmonės tuomet mumis patikėjo? Visų pirma tuo metu meluoti žmonėms taip, kaip dabar tai akiplėšiškai daro Lietuvos valstybės vadovė ir saugumo struktūros, buvo neįsivaizduojamas dalykas. Šiandien sovietinės kariuomenės valstybėje neturime. Bet patikėkite, šiandien visi šie garsiai rėkiantys pseudopatriotai daro viską, kad Lietuva taptų dar viena karo veiksmų zona. Tai yra klausimas, kuris liečia ne tik mane ir mano šeimą. Bet ir kiekvieną Lietuvos pilietį. Viešumas yra vienintelis ginklas. Taip buvo tada, prieš 30 metų, taip yra ir dabar.”

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder